Chcesz mieć mądre dziecko spędzaj z nim czas w naturze

dziecko natura

Zespół naukowców z Belgii odkrył, że dzieci wychowywane na obszarach o niskiej zieleni mają gorsze wyniki w testach IQ.

Badania również wykazały, że dzieci dorastające na obszarach o mniejszej ilości zieleni mają więcej problemów poznawczych niż te, które dorastają na terenach bardziej zielonych.

Jak wychować mądre dziecko?

Badania obejmowały dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Porównując dzieci pod względem bliskości zamieszkania wokół terenów zielonych, naukowcy stwierdzili, że te dzieci, które mieszkały na terenach ubogich w zieleń uzyskały średnio o 2,6 punktu niższe wyniki w testach IQ niż dzieci zamieszkujące tereny bardziej zielone.

W ramach swoich wysiłków badacze porównali również dzieci pod względem trudności behawioralnych związanych z agresywnością i krótkimi okresami uwagi. Okazało się, że dzieci mieszkające na terenach mniej zielonych również wypadły gorzej w tej kategorii – średnio o dwa punkty niżej od dzieci zamieszkujących tereny bardziej zielone.

Naukowcy nie znaleźli dowodów na wyjaśnienie, dlaczego zieleń może wpływać na poziom inteligencji dziecka, ale sugerują, że jest prawdopodobne, że wpływa ona na mniejszy stres i większą aktywność społeczną co powoduje wyższe IQ.

Badacze sugerują, aby spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu w naturze jeśli zamieszkanie w okolicy zielonych terenów nie jest możliwe.

Podróżowanie z dziećmi: 15 porad dla rodziców

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię