Chcesz wspomóc swój mózg? Rób te dwie rzeczy jak najczęściej!

Każdy doskonale wie, że smukła sylwetka wymaga regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Ale jak zadbać o swój mózg?

W taki sam sposób. Jedynie regularne ćwiczenia pozwolą na utrzymanie mózgu w bardzo dobrym stanie. Z pomocą przychodzą krzyżówki. Dostępne powszechnie, niedrogie i każdy może je rozwiązywać w domu, na plaży czy w pociągu. Krzyżówka pomaga w rozwijaniu intelektu, poprawia pamięć oraz pobudza wyobraźnię. Dzięki rozwiązywaniu krzyżówek możesz poszerzyć swoją wiedzę oraz nauczyć się logicznie myśleć.

 

Zalety rozwiązywania krzyżówek

Jedną z głównych zalet krzyżówek jest ich powszechna dostępność. Możesz je kupić  w prawie każdym sklepie. Producenci dbają o bogaty wybór krzyżówek, sudoku, łamigłówek. Jest to świetny sposób na interesujące spędzenie wolnego czasu. Wiele osób rozwiązuje je regularnie, a wręcz twierdzi, że jest od nich uzależniona.

Krzyżówki są także niezwykle poręczne. Możesz je wziąć ze sobą praktycznie wszędzie. Wystarczy długopis. Oczywiście krzyżówki to nie tylko wersja papierowa. Możesz wypełniać je również w wersji elektronicznej. Czyli wystarczy Ci jedynie telefon, który masz zawsze i tak ze sobą. Możesz także dzięki krzyżówkom zyskać nagrodę pieniężną lub rzeczową. Bo w każdej krzyżówce jest przewidziana nagroda dla kilku osób, które wyślą rozwiązanie.

Co jeszcze daje rozwiązywanie krzyżówek?

Jest to świetny sposób na poprawę pamięci i koncentracji. Poprawia się znacznie zdolność kojarzenia, ćwiczysz logiczne myślenie, a także wyobraźnię. Jest to bardzo dobry ruch w kierunku poprawy kondycji umysłowej. Jest to także bardzo dobra metoda na poprawę wiedzy. Szukając rozwiązania bardzo często zajrzysz do słownika, atlasu lub Internetu. Możesz zyskać wiedzę na różnorodne tematy, czyli będziesz mógł pochwalić się wiedzą pochodzącą z różnych dziedzin naukowych. A na koniec ostatnia zaleta, która spodoba się szczególnie paniom! Badania wykazały, że rozwiązywanie krzyżówek powoduje zużycie energii, a to prowadzi do spalania kalorii. Intensywny wysiłek intelektualny powoduje, że możesz schudnąć!

Kolorowanie kolorowanek wspomaga pracę mózgu

Kolorowanie kolorowanek zostało dokładnie zbadane i opisane w naukowej literaturze. A jakie są najważniejsze zalety? Dorosły człowiek, który koloruje cofa się w czasie do dzieciństwa. A przecież dzieciństwo to w życiu każdego człowieka najpiękniejszy czas i pozytywne wspomnienia.

Kolorując podświadomie aktywują się uczucia, które towarzyszyły każdemu w dzieciństwie podczas beztroskiej zabawy. A oczywiście dobre myśli bezpośrednio wpływają na naszą psychikę. Wpływają pozytywnie! Możesz także na swoje codzienne życie spojrzeć z zupełnie innej perspektywy i zatrzymać się na chwilę w pędzie, który towarzyszy każdemu.

Kolorując możesz w łatwiejszy sposób kontrolować gniew i agresję, a także wahania emocjonalne. Niektórzy psycholodzy stosują kolorowanki w przypadku pacjentów, którzy nadużywają substancji psychoaktywnych.

Kolorowanie relaksuje i odpręża, pobudza kreatywność, zdolność logicznego myślenia. Zwiększa się także wydajność umysłu oraz łatwiej przyjdzie Ci rozwiązywanie problemów. Kto by pomyślał, że taka banalna rzecz, a przynosi tyle korzyści. A przecież nie bez powodu dzieci kolorują. Kolorują i dzięki temu rozwijają się. Skoro dzieci rozwijają się kolorując, to dorosły człowiek może także się rozwijać robiąc to samo.

Jeśli chcesz wspomóc pracę swojego mózgu, możesz zrobić to w łatwy i przyjemny sposób. Wystarczy udać się do najbliższego kiosku lub sklepu i wydać niewielkie pieniądze na krzyżówki lub kolorowanki. Prosta i przyjemna metoda na fajne spędzenie czasu i rozwój intelektualny!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię