Manicure japoński – co to jest i jak go wykonać prawidłowo

Manicure japoński liczy sobie już ponad 400 lat. Jak nietrudno się domyślić, zarówno jego technika stosowania jak i nazwa wywodzą się z Japonii. Pierwotnie z jego dobrodziejstw korzystały wysoko urodzone japońskie monarchinie i damy. Japoński manicure zapewniał arystokratkom zdrowe i zadbane paznokcie.

Jakie składniki są stosowane podczas zabiegu?

Zabieg ten wykonywany jest w 100 procentach z naturalnych składników.
Najważniejszymi składnikami są – pyłek pszczeli, witaminy H, A, E i B 5, keratyna oraz ​krzemionka z Morza Japońskiego. Pyłek pszczeli to znany i sprawdzony sposób na kruche i łamliwe paznokcie.
Witaminy pobudzają wzrost paznokci, keratyna wzmacnia je, a krzemionka z Morza Japońskiego działa silnie odżywczo.

Dla kogo jest przeznaczony japoński manicure i jakie daje rezultaty?

Manicure japoński to ciekawa alternatywa dla klasycznego manicure.
Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na poprawienie wyglądu zniszczonych i łamliwych paznokci.
Już nawet po pierwszym zabiegu widoczne jest wygładzenie bruzd i rozdwojeń na ich płytkach. Stają się one gładsze i zregenerowane, o połysku różowej perły.
Jeśli borykasz się ze zniszczonymi paznokciami na skutek , żelowego lub akrylowego to właśnie manicure japoński może być przysłowiowym lekiem na całe zło.
W zależności od kondycji płytek paznokci oraz ich grubości można zastosować regeneracyjny manicure japoński.
Zabieg ten dobrze odżywi, wzmocni i wygładzi Twoje paznokcie oraz przygotuje je do kolejnej zmiany koloru, bez obaw o ich kondycję.

Co jest potrzebne do wykonania manicure japońskiego?

Do wykonania manicure niezbędny jest dwustronny pilniczek, pasta p.shine, dwie zielone polerki ze skóry jelonka oraz utrwalający i nabłyszczający puder. Gotowy zestaw do domowego użytku można kupić w sklepach internetowych lub stacjonarnych – koszt około 100 zł/ 30 dolarów.

Wykonanie manicure krok po kroku:

Krok 1. Na początku należy zmatowić paznokcie pilniczkiem, co ułatwi wchłanianie substancji odżywczych z pasty w głąb płytki paznokci. Nigdy nie wolno wycinać skórek.

Krok 2. Za pomocą dołączonej do zestawu zielonej polerki wmasowujemy równomiernie w płytki paznokci pastę, starając się robić to w jednym kierunku.

Krok 3. W kroku trzecim wcieramy w paznokcie specjalistyczny puder z zestawu, aby nabłyszczyć nim płytki i utrwalić pastę.
Po upływie kilku dni od zabiegu można powrócić do malowania paznokci.

Jak często trzeba powtarzać manicure?

Efekt zadbanych i błyszczących paznokci utrzymuje się około półtora tygodnia.
W celu uzyskania długotrwałych efektów w postaci pięknych i zdrowych paznokci – zabieg warto powtarzać. Najlepiej powtórzyć jeszcze 3-4 zabiegów co trzy tygodnie, aby przedłużyć efekt jego działania, a w razie potrzeby wracać do niego w przyszłości.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię