10 dobrych praktyk, dzięki którym możesz zostać milionerem

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że człowiek zostaje milionerem? Myślisz, że bycie bogatym jest dla wybranych? Okazuje się, że nie! Jeżeli marzysz o byciu milionerem, to jest to do osiągnięcia.

Większość osób zamożnych to osoby, które same na to zapracowały. Co więcej, istnieją cechy, które są wspólne dla większości milionerów. Poniżej znajdziesz listę warunków, których spełnienie przybliży Cię do fortuny.

 

1. Milionerzy są oszczędni

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, ludzie bogaci są bogaci, ponieważ nie cechuje ich rozrzutność. Oczywiście nie odmawiają sobie przyjemności, lecz mają nad wszystkim kontrolę: od wydatków na jedzenie i rachunki, przez zakup ubrań i kosmetyków, po nabywanie nieruchomości. W ich przypadku nie ma mowy o szaleństwach i impulsywnych zakupach. Wszystko jest przemyślane i starannie skalkulowane.

2. Milionerzy powiększają swój majątek, nie biznes

Ludzie bogaci swoje zarobki inwestują, umieszczają na lokatach lub kupują akcje. Ich pieniądze pracują dla nich przez cały czas. Milionerzy, którzy swój majątek odziedziczyli, a nie wypracowali samodzielnie, częściej wskazują jako największe źródło dochodu swój biznes lub zyski z nieruchomości.

3. Milionerzy inwestują pieniądze

Specjaliści są zdania, że najlepsza rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić, to jak najszybsza inwestycja w akcje. Pomimo wahań na rynku, akcje są najpewniejszym źródłem pieniędzy, jeżeli zdecydujesz się na długoterminowe ulokowanie kapitału. Ten temat został zbadany książce „The Millionaire Next Door”, której autorem jest Thomas Stanley. Pisze on, że większość osób, które same zapracowały na swój majątek, ma ponad 30% kapitału ulokowane właśnie w akcjach.

4. Milionerzy zarabiają na odsetkach, zamiast je płacić

Podstawowa zasada bogacenia się – nie miej długów. Ludzie majętni unikają posiadania kredytów, limitów w koncie osobistym i kart kredytowych. Zamiast wzbogacać banki poprzez płacenie prowizji i odsetek, zostawiają te pieniądze w swojej kieszeni. Zwyczaj wart naśladowania!

5. Milionerzy posiadają różne źródła dochodu

Tom Corley to autor artykułów i badań na temat amerykańskich milionerów, którzy zgromadzili swoją fortunę dzięki własnej pracy. Dowodzi on, że praktycznie wszyscy zamożni ludzie mają więcej niż jedno źródło dochodu. Podaje też konkretne liczby: 65% ankietowanych przez niego milionerów czerpie zysk z trzech źródeł, 45% z czterech, a 29% aż z pięciu. Co więcej, każde nowe źródło dochodu dostarcza kapitał na finansowanie kolejnego biznesu.

6. Milionerzy inwestują (w samochody)

Większość inwestorów kupuje i kolekcjonuje wartościowe przedmioty, które z czasem jeszcze zyskują na wartości. Wśród milionerów ta prawidłowość dotyczy zwłaszcza samochodów. Należy przy tym zaznaczyć, że nie biorą samochodów w leasing. Wolą też używane, starsze luksusowe samochody niż zupełnie nowe.

7. Milionerzy są uparci

Rzadko który milioner osiągnął swój sukces szybko. To cierpliwość i konsekwencja przynoszą owoce. Corley podaje, że uzyskanie sześciu zer na koncie zajęło jego grupie badanych średnio 32 lata. Większość milionerów osiągnęła swój status w przedziale wiekowym 45-60 lat. Dane te na pewno natchnęły Cię optymistycznie – nic straconego, masz jeszcze czas!

 

8. Milionerzy mają mentorów

Posiadanie mentora, czyli wsparcia duchowego i biznesowego, jest bardzo popularnym zjawiskiem wśród bogatych ludzi. Kiedyś uzyskiwało się doradztwo dziadka, ojca, bardziej doświadczonego partnera w interesach. Aktualnie, obok tradycyjnych autorytetów, pojawiły się płatne programy mentorskie. Do grona milionerów, którzy posiadali mentora należą na przykład Bill Gates, Mark Zuckerberg i Richard Branson. Istnieje też prawidłowość, że osoby, które korzystały ze wsparcia mentorów, często same zostają mentorami. Chętnie przekazują swoją wiedzę i doświadczenie innym.

9. Milionerzy wyciągają wszystko co się da z biznesu

Zamożni właściciele biznesów szukają korzyści i oszczędności tam, gdzie się da. Dotyczy to między innymi form zatrudnienia, programów emerytalnych, zakupu materiałów, negocjacji z dostawcami. Każdy aspekt prowadzenia biznesu jest pod ścisłą kontrolą. Chodzi o to, żeby osiągnąć maksimum korzyści przy minimum kosztów.

10. Milionerzy prowadzą uporządkowane życie

Dyscyplina i konsekwencja to podstawa także w życiu codziennym milionerów. Bogaci mają zwyczaje, które większość z nas chciałaby wprowadzić do swojego życia, lecz często brak nam motywacji. Do praktyk, które stosują milionerzy, należy regularne czytanie, treningi i zdrowe odżywianie. Istotne są też spanie przynajmniej przez siedem godzin dziennie i wczesne wstawanie. Milionerów cechuje również wyznaczanie celów i ich realizacja, dobre maniery oraz angażowanie się w działania charytatywne.

Jak widać, po zwiększającej się liczbie bogatych ludzi na świecie, dobre praktyki przynoszą rezultaty. W tym przypadku chcieć równa się móc. Planując swoje życie i karierę, kieruj się powyższą listą. Zacznij wdrażać działania już dziś, a na pewno zaprocentują w przyszłości.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię