Domowa maść rozgrzewająca – zrób to sam!

Sezon jesienny w pełni. Jak wszyscy doskonale wiemy, ta pora roku wiąże się nie tylko ze spacerami wśród szeleszczących, kolorowych liści w blasku słońca. Jest to także okres wzmożonych zachorowań na grypę i przeziębień.

Jak zadbać o swoje zdrowie? To naturalnie proste!

W kilku łatwych krokach możesz stworzyć domową maść rozgrzewającą, która sprawdzi się nie tylko w przypadku leczenia przeziębień, ale także w dolegliwościach reumatycznych.

Składniki potrzebne do zrobienia domowej maści rozgrzewającej:

  • 1 łyżka wosku pszczelego,
  • pół szklanki oleju kokosowego,
  • olejek eukaliptusowy,
  • olejek mentolowy,
  • olejek lawendowy.

Sposób przygotowania domowej maści rozgrzewającej:

  • Wosk pszczeli oraz olej kokosowy umieszczamy w kąpieli wodnej i czekamy do rozpuszczenia składników
  • Mieszankę studzimy i dodajemy po kilka kropli olejku eukaliptusowego, mentolowego oraz lawendowego… no i voilà!
  • Po całkowitym wystudzeniu możemy przystąpić do smarowania.

Tak dobrane składniki doskonale sprawdzą się w leczeniu przeziębienia a jednocześnie nie podrażnią skóry. Wosk pszczeli posiada właściwości rozgrzewające, natomiast olej kokosowy pielęgnuje i nawilża. Olejki z kolei mają zdolności niwelowania dolegliwości układu oddechowego.

Zastosowanie domowej maści rozgrzewającej:

W przypadku wystąpienia kataru posmaruj maścią skórę pod nosem. Pozwoli to na zlikwidowanie obrzęku błon śluzowych i udrożnienie nosa. Dla uzyskania lepszego efektu warto domową maścią nasmarować na noc klatkę piersiową oraz plecy – wspomoże to odkrztuszanie wydzieliny pojawiającej się podczas przeziębienia. Gdy boli głowa, posmaruj skronie maścią rozgrzewającą – dobroczynne działanie olejków zawartych w maści uśmierzy ból. Maść sprawdzi się także w przypadku wystąpienia bólów reumatycznych, stłuczeń i obrzęków. Wystarczy posmarować bolącą powierzchnię ciała.

Nic nie leczy lepiej niż natura i domowa maść rozgrzewająca z całą pewnością jest bezpieczna, jednakże stosowanie jej u dzieci, czy osób chorych warto skonsultować z lekarzem.

UWAGA! Nie stosuj maści jeśli masz uczulenie na któryś ze składników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię