Drzewko szczęścia? Nie tylko ono

Gloksynia

Domowe rośliny to nie tylko dobroczynne właściwości prozdrowotne i bezpośredni kontakt z naturą. Niektóre z nich, jak twierdzą osoby zajmujące się magią roślin, przynoszą szczęście, a nawet bogactwo.

Przyjrzyjmy się zatem, jakich zielonych domowników zaprosić do swoich wnętrz, żeby za czułą opiekę odwdzięczyły się magicznym przywołaniem tego, czego ich opiekunowie pragną i potrzebują najbardziej.

Gloksynia

Brazylijska, niewielka piękność o prawdziwie latynoskim przepychu. Jej duże, aksamitnie omszone liście stanowią tło dla imponujących, aksamitnych kwiatów. Te ostatnie są wyjątkowo duże i w kolorach od bieli po głęboki fiolet, przez wszystkie odcienie różu. Jakby tego było mało, kwiaty gloksynii, czy też sinnigii, nakrapiane są drobnymi punktami i ozdobione atrakcyjnym cieniowaniem. Poza niewątpliwymi walorami dekoracyjnymi, roślina jest znanym symbolem szczęścia i dostatku. Kto zaprosi gloksynię do swojego domu i zapewni jej czułą opiekę, może się spodziewać dobrej passy w finansach, spełnienia marzeń i życia w harmonii z samym sobą.

 

Maranta

Kolejna piękność z Brazylii, tym razem z lasów deszczowych. Ozdobna z liści, które zachwycają różnorodnością barw i wzorów, odważnie przyciągająca wzrok maranta, również odwagi dodaje. Jeżeli potrzebujesz motywacji do działania, zastrzyku odwagi, kreatywności, lub jesteś osobą nieśmiałą, której trudno wyjść poza własną strefę komfortu – to roślina dla Ciebie. Obecność maranty w pomieszczeniu poprawia też pamięć i koncentrację. Ta egzotyczna piękność pomoże w realizacji planów.

Maranta

Skrzydłokwiat

Elegancka, nowoczesna forma i stonowane kolory – oto skrzydłokwiat. Choć w języku polskim jego nazwa jest rodzaju męskiego, to ta roślina ma zdecydowanie kobiecą energię i kobietom sprzyja. W Feng Shui nazywany „kobiecym szczęściem” skrzydłokwiat, wspiera marzenia, dążenia i bezpieczeństwo swoich opiekunek. Jednak uwaga – panie pozostające w toksycznych związkach nie powinny narażać tej delikatnej rośliny. W domach, w których jest przemoc, agresja lub często dochodzi do kłótni, skrzydłokwiaty umierają szybko. Natomiast w atmosferze czułości i zrozumienia pomagają przyciągnąć bogactwo i bratnie dusze.

Skrzydłokwiat

Grubosz drzewiasty

Popularne „drzewko szczęścia” to idealny sposób na nowy początek i przypływ gotówki. Sympatyczna, pulchna roślinka już samym wyglądem przywodzi na myśl dobrodusznego wujaszka, który lubi sypnąć groszem i wciska cukierki do kieszeni. Ten wielbiący słońce i ciepło sukulent ma dobroczynny wpływ na otoczenie. Zaopiekuj się nim z czułością, postaw w południowo – wschodniej części domu, a możesz się cieszyć jego zdrowym wzrostem. Każdy nowy listek symbolizuje przypływ gotówki. Grubosz łagodzi też napięcia w domu i wprowadza serdeczną atmosferę.

Grubosz drzewiasty

 

Pilea

Ta drobna roślinka o uroczych, okrągłych listkach na długich, cienkich łodyżkach nie bez powodu zyskała potoczną nazwę „pieniążek”. Nie tylko okrągłe, przypominające monety listki, ale i jej zdolność przyciągania dostatku do domów, w których mieszka, czynią ją zasłużoną w poczcie roślin przynoszących szczęście. Młodziutka pilea, a takie najczęściej pojawiają się w sprzedaży jest naprawdę malutka. W starszym wieku tworzy zdrewniały pęd, z którego na boki rozchodzą się okrągłe listki na wiotkich ogonkach. Czyni ją to zdecydowanie atrakcyjnym mieszkańcem mieszkań i domów.

Pilea

Niemal każda roślina zaproszona do domu wniesie do niego dobre energie, odwdzięczając się za opiekę. Wśród dzieci Flory nieliczne są wyjątki, w tym i pośród roślin bardzo znanych i popularnych. Ale o tym innym razem.

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię