Ekspresowe pierniczki świąteczne

Fot. YouTube

Pierniczki to obowiązkowy punkt na liście świątecznych przygotowań. Najlepiej smakują oczywiście te własnej roboty. W ich tworzenie wkłada się dużo serca i kreatywności, zwłaszcza w kwestii kształtów i zdobień.

Pieczenie i dekorowanie pierniczków to świetna zabawa i okazja do spędzenia czasu z bliskimi. W czasie przedświątecznej gonitwy każdemu przyda się chwila wytchnienia.

Warto mieć w domu zapas pierników na wypadek, gdy przyjdą niezapowiedziani goście. Czasem też trzeba zrobić je na ostatnią chwilę, na przykład dla dzieci do przedszkola lub szkoły. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie Wam powyższy filmik, w którym znajdziecie przepis na ekspresowe pierniczki świąteczne.

W nieco ponad pięciominutowym filmiku wszystkie etapy pieczenia pierniczków zostały przedstawione krok po kroku. Jest to bardzo prosty przepis. Idealne pierniczki wyjdą każdemu, nawet osobom, które uważają, że nie mają talentu kulinarnego. Składniki, których użyjecie nadadzą Waszym pierniczkom intensywny smak. Receptura błyskawicznych pierniczków jest sprawdzona i niezmieniona od lat.

Ciasto na pierniczki jest elastyczne, przyjemne w wyrabianiu, wałkowaniu i wykrawaniu. Z powyższego przepisu uzyskacie trzy blachy pierniczków i jedną blachę skrawków, które również możecie upiec i wymieszać z lukrem. Zyskacie pyszną przekąskę i nic się nie zmarnuje. Ciasto możecie wyrobić przy użyciu robota kuchennego lub tradycyjnie na stolnicy. Najważniejsze, żeby było dobrze zagniecione, o jednolitej i elastycznej konsystencji.

Pierniczki z powyższego przepisu mają tę przewagę nad innymi, że można jeść je już na drugi dzień! Po upieczeniu przechowujcie je w szczelnie zamkniętym pudełku. Po kilku dniach uzyskają idealną miękkość.

Pierniczki mogą mieć rozmaite kształty – w sklepach znajdziecie zarówno tradycyjne, jak i fantazyjne formy do wykrawania. Ciąg dalszy zabawy zaczyna się przy dekoracji – do wyboru są różne kolory lukrów, posypki, perełki, pisaki i wiele innych. Pomysłów na pierniczki jest tyle, ile jest ich twórców. W linku poniżej znajdziecie filmik z przepisem na lukier, który idealnie komponuje się z miodowo-korzennymi pierniczkami według powyższej receptury.
Zakładajcie fartuchy i do dzieła!

 

Osiemnaście przedziwnych faktów na temat żywności

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię