Ile czasu powinien trwać „idealny” stosunek? Terapeuci podpowiadają.

Terapeuci twierdzą, że aby odpowiedzieć na powyższe pytanie należy najpierw zadać dwa inne.

Po pierwsze, kiedy seks „zaczyna się” i kiedy „kończy”? Oraz czy słowo „idealny” oznacza seks z osiągnięciem orgazmu czy bez. Odpowiadając na pierwsze, jedni twierdzą, że seks zaczyna się od gry wstępnej, a inni od penetracji. Ale większość uważa, że idealny seks to tylko taki z orgazmem.

Tak więc, jeśli seks zaczyna się od penetracji i orgazm jest nieodłączną częścią „idealnego” stosunku to seks powinien trwać od 7 do 13 minut.

Badacze z Penn State Erie, Eric Corty i Jenay Guardiani, przeprowadzili ankietę wśród 50 członków Society for Sex Therapy and Research. Wśród badanych byli psychologowie, lekarze, pracownicy socjalni, terapeuci od małżeństw, terapeuci rodzinni, którzy przez dziesięciolecia pracy w zawodzie widzieli tysiące pacjentów.  Według ich obserwacji i ekspertyzy w temacie:

Idealny czas stosunku koreluje również z czasem potrzebnym na osiągnięcie orgazmu. Badania sugerują, że czas potrzebny mężczyznom do osiągnięcia orgazmu poprzez penetrację pochwy wynosi około sześć minut. Kobiety są trochę bardziej wymagające i potrzebują około 13,5 minut.

Pomimo prowadzonych badań nad ustaleniem długości „idealnego” stosunku, terapeuci dodają, że zamiast na czasie lepiej jest skoncentrować się na potrzebach swoich i partnera. Wzajemne zrozumienie oczekiwań, pragnień, technik i preferencji seksualnych przyniosą więcej przyjemności obu partnerom niż uprawianie seksu z zegarkiem.

ZJ

40 rzeczy, które są złodziejami czasu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię