Ivana Trump nie żyje. Kim była?

Fot. Wikipedia

Media obiegła informacja o śmierci Ivany Trump. Kim była ex żona miliardera i 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych? Jej życie pełne jest ciekawostek.

Czeszka z pochodzenia i urodzenia, przyszła na świat na Morawach w roku 1949. Od dzieciństwa jej pasją i talentem było narciarstwo, co nadało też kierunek początkowi jej kariery zawodowe. Sama  Ivana Zelníčková, bo tak się nazywała przed zamążpójściem, twierdziła, że była członkinią kadry rezerwowej na Igrzyska Olimpijskie roku 1972. Stanowczo jednak, zaprzeczył temu Czechosłowacki Komitet Olimpijski, udowadniając, że w żadnych z rejestrów nazwisko przyszłej żony prezydenta, nie figurowało.

Ivana Zelníčková w roku 1971 zmieniła nazwisko na Winklmayer, poślubiając austriackiego agenta ubezpieczeniowego. Małżeństwo przetrwało dwa lata, a po rozwodzie Ivana wyjechał do Kanady, do przyjaciół z dzieciństwa. Tam podjęła pracę modelki prezentującej futra. Tam, w połowie lat 70-tych poznała Donalda Trumpa, którego poślubiła w roku 1977. Mąż powierzył jej jedno z głównych stanowisk w jednej z firm i kierownictwo nad kilkoma innymi.

Para doczekała się dwóch synów i córki, a w roku 1988 Ivana Trump otrzymała amerykańskie obywatelstwo. Po ujawnieniu romansu Trumpa para rozwiodła się w roku 1992. Trzy lata później Ivana wzięła ślub z Włochem Riccardo Mazzucchellim, a którym rozwiodła się po dwóch latach. Wydała dwie książki opisujące jej przeżycia związane z rozwodem z Trumpem. Prowadziła też kilka firm, rozwijając jednocześnie karierę medialną.

Ostatnie małżeństwo Ivany z młodszym o ćwierć wieku Rossano Rubicondinim, przeszło do historii wesel głównie z powodu nieprawdopodobnego przepychu, z jakim zostało urządzone. Umarła, tak jak żyła. 14 lipca 2022 roku media poinformowały o znalezieniu jej ciała w mieszkaniu na Manhattanie. Przyczyna śmierci nie jest znana.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię