Jak każdego ranka budzić się w dobrym nastroju?

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się w dobrym nastroju, będąc otwartym na nieskończone możliwości, jakie niesie ze sobą każdy wschód słońca. Tak zasługujesz na to, by czuć się każdego dnia.

Nawet jeśli nie widzisz w sobie porannej osoby, budzenie się w dobrym nastroju nigdy nie jest poza zasięgiem. Wszyscy możemy być porannymi ludźmi, jeśli poświęcimy trochę dodatkowej uwagi temu, jak witamy każdy wschód słońca.

Obudź się o 6 rano.

Wiem, że może to brzmieć zniechęcająco, ale wczesne wstawanie jest kluczem do poczucia świeżości.

Ajurweda uczy nas, że wstanie o 6 rano napełnia nas właściwościami energii vata; dając nam czujność i szybkość na resztę dnia. Po 6 rano rano nabiera powolnej, ciężkiej i tępej jakości kapha. Budzenie się w czasie Kapha prawdopodobnie sprawi, że poczujemy się powolni i tępi. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Jak każdego ranka budzić się w dobrym nastroju?

Idź spać do 22:00.

To, jak spaliśmy zeszłej nocy, ma ogromny wpływ na to, jak się dzisiaj czujemy. Ajurweda zaleca, abyśmy kładli się spać do 22:00, aby zsynchronizować się z codziennymi przypływami i odpływami natury.

Około 22:00 noc nabiera kilku godzin aktywnej, ognistej energii pitta. Jeśli nie śpimy długo po dziesiątej, prawdopodobnie doświadczymy drugiego wiatru, który negatywnie wpłynie na nasz sen i utrudni poranne chrupanie.

Śpij z otwartymi zasłonami.

Wschodzące słońce to najdelikatniejszy i najspokojniejszy alarm, jaki kiedykolwiek powstał. Jeśli nie ma szans na podglądanie lub oślepianie świateł miasta w twoich oknach, wypróbuj otwarte zasłony. Łatwiej będzie ci się obudzić, jeśli twoje ciało zarejestruje poranne światło.

Wybierz ładny dźwięk dla swojego alarmu.

Budzenie się na dźwięk budzika jest całkowicie nienaturalne. Spraw, aby pobudka była mniej szorstka dzięki kojącemu dzwonkowi ustawionemu na niskim poziomie głośności – pomyśl o falach oceanu, gongach lub dzwonku dzwonka w telefonie iPhone.

Nie patrz na telefon, komputer lub telewizor.

Jeśli pierwszą rzeczą, którą zobaczysz rano, jest stresujący e-mail służbowy lub przerażająca wiadomość, cały dzień będzie miał negatywny wydźwięk. Odłóż swoją elektronikę na bok, dopóki nie zrobisz czegoś, co będzie promować Twoje dobre samopoczucie.

Rozpocznij dzień od oczyszczenia.

Mądrość Ajurwedy uczy nas, aby z samego rana pozbyć się nagromadzonych odpadów i toksyn z poprzedniej nocy. Oznacza to opróżnianie jelit, mycie zębów, skrobanie języka, masowanie ciała olejem i kąpiel.

Pielęgnuj poranny rytuał.

Po oczyszczeniu ciała zrób coś dla swojego umysłu i duszy. Medytuj, okazuj wdzięczność, praktykuj jogę lub idź do natury. Możesz posmarować szałwię, zanurzyć się w podnoszących na duchu olejkach eterycznych lub posłuchać duchowej muzyki.

Poświęcenie nawet 5 minut na „głębsze ja” wpłynie pozytywnie na cały dzień.

Pełne przyjęcie tego rodzaju rutyny wymaga czasu. Zacznij powoli, zmieniając dzwonek alarmu i kładąc się spać przed 22:00. Obudź się każdego ranka trochę wcześniej, aż w naturalny sposób wstaniesz o porannym świcie. Wkrótce każdego dnia obudzisz się w dobrym nastroju.

20 sygnałów na to, że się starzejesz

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię