Jak spakować plecak ewakuacyjny?

Plecak ewakuacyjny to coś co powinien każdy z nas posiadać. Nigdy nie wiemy co się wydarzy i kiedy będzie nam potrzebny dlatego warto mieć go zawsze „w zasięgu ręki”.

Przede wszystkim jeśli chodzi o sam plecak jego pojemność może być różna, ale skupiajmy się na wybieraniu tych większych w okolicach 30-40 litrów.

Materiał z którego zrobiony jest plecak powinien być mocny i odporny na przetarcia, na duże obciążenie oraz wodoodporny. Dobrze by było też żeby nie rzucał się w oczy. Powinien posiadać pas biodrowy i system nośny który rozłoży nam ciężar i pozwoli pokonywać z nim większe odległości. Przyda nam się również wiele kieszeni i komór gdyż będziemy przenosili bardzo zróżnicowane przedmioty. Ułatwi nam to do nich lepszy dostęp i odizoluje je od siebie.

 

Co powinniśmy spakować ? Przede wszystkim na pierwszym miejscu będzie woda – bez niej ciężko będzie nam przeżyć nawet 3 dni. Spakujmy ją w małych butelkach od 3-6 litrów. Warto zapatrzeć się w filtry wodne co będzie nam dostarczało na bieżąco wodę.

Następną rzeczą które nam się przyda jest nóż. Ostry wygodny nóż to podstawa. Najlepszym wyborem będzie nóż składny – nie będziemy musieli potrzebować specjalnego zabezpieczenia. Kolejnymi rzeczami są kompas, mapa, zapalniczka, taśma izolacyjna, lampka, power-bank, kable, zapałki, apteczka, telefon, gwizdek.

Pożywienie. Z uwagi na ciężar należy wybrać jak najbardziej kaloryczne pożywienie, produkty długotrwałe lub szczelnie zapakowane. Korzystamy z takich produktów jak batony, orzechy, czy produkty w puszkach.

Schronienie. Podczas ewakuacji bardzo ważne jest schronienie i komfort termiczny. W plecaku przetrwania powinien znaleźć się namiot, karimata, porządny śpiwór dopasowany do pory roku i odpowiednia odzież. Pomocny może okazać się również koc termiczny.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię