Jak spędzić 3 dni w Nashville?

Nashville, Tennessee siedziba muzyki country, miejsce narodzin bluegrass, dom Grand Ole Opry. Jeśli lubisz historię, dobre jedzenie i muzykę na żywo weekend w Nashville jest dla ciebie.

Oto 14 miejsc wartych zobaczenia podczas 3 dni w Nashville:

Ryman Auditorium Tour

Miejsce to nazywane „Matką Kościoła Muzyki Country”. To miejsce dla miłośników muzyki gdzie tworzy się historia, gdzie występują legendy.

Country Music Hall of Fame and Museum

Muzeum historii, artefaktów i gadżetów związanych z muzyką country. Przez wielu nazywane „Smithsonian of country music”, jest jednym z największych na świecie muzeów i ośrodków badawczych zajmujących się ochroną i interpretacją amerykańskiej muzyki ludowej.

The Johnny Cash Museum

Muzeum Johnny’ego Casha zawiera największą na świecie, najbardziej wszechstronną kolekcję artefaktów i pamiątek związanych z Johnnym Cashem.

Bicentennial Capitol Mall Park

Bicentennial Mall, to miejski park krajobrazowy w centrum Nashville. Na jego 19 akrach odwiedzających mogą poznać historię, dziedzictwo, kulturę i geografię stanu.

The Parthenon

Jeśli wyprawa do Grecji pozostaje w sferze marzeń wybierz się do Partenon w Centennial Park w Nashville. Jest to pełnowymiarowa replika oryginalnego Partenonu w Atenach. Został zaprojektowany przez architekta Williama Crawforda Smitha i zbudowany w 1897 roku jako część Tennessee Centennial Exposition.

Cheekwood Estate and Garden

Cheekwood to 55-akrowy ogród botaniczny i muzeum sztuki znajdujące się na terenie zabytkowej posiadłości Cheek. Od czasu przekształcenia w muzeum sztuki i ogród botaniczny w 1960 roku, Cheekwood prezentuje światowej klasy wystawy sztuki, spektakularne ogrody i zabytkową posiadłość, jakiej nie ma nigdzie indziej.

Belle Meade

Wybierz się na spacer i zwiedzanie stuletniej posiadłości Belle Meade. Dowiedz się o historii tego miejsca poprzez historie i doświadczenia rodzin Harding i Jackson. Belle Meade oferuje wycieczki historyczne, degustację bourbona.

Belmont Mansion

Belmont Mansion, znany również jako Acklen Hall, jest zabytkową zbudowaną przez Josepha i Adeliciaę Acklen. Byłą to ich letnia 180-akrowa posiadłości. Resztę roku spędzali na swojej plantacji w Luizjanie. Belmont Mansion była największym domem zbudowanym w Tennesseee przed wojną secesyjną. Belmont Mansion służył jako akademia dla dziewcząt oraz Belmont University. Dziś działa jako muzeum. Został wpisany w Krajowy Rejestr miejsc o znaczeniu historycznym w 1971 roku.

Line Dancing at Wildhorse Saloon

Jeśli chcesz spróbować line dancing musisz udać się do Wildhorse Saloon. Mieszczący się w zabytkowym magazynie trzypiętrowy lokal oferuje bezpłatne lekcje tańca liniowego przez cały dzień oraz niepowtarzalną kuchnię Nashville.

Honkytonk at Acme Feed and Seed

Trzypiętrowy Acme Feed and Seed zaprasza na spotkania z muzyką na żywo, tańce oraz drinki i dania country.

Lower Broadway

To historyczny dystrykt, od dziesięcioleci przyciągający fanów muzyki country do barów typu honky-tonk. Znajduje się tam 30 barów, każdy grający muzykę na żywo każdego dnia.

Grand Ole Opry

Punktem kulminacyjnym każdej wycieczki do Nashville jest wizyta w Grand Ole Opry. Jest to miejsce słynnego cotygodniowego Grand Ole Opry Show – najdłużej emitowanego programu radiowego w Ameryce i gospodarz niezliczonych występów gwiazd muzyki country. Wykup bilet na zwiedzanie Opry za kulisami z przewodnikiem lub udaj się na koncert.

Nashville Food Tour

Wybierz się na lokalną wycieczkę kulinarną z przewodnikiem po klasykach Nashville – Southern BBQ i Nashville Hot Chicken.

Odwiedź miejsca dla obiecujących i wschodzących gwiazd

The Bluebird Cafe i Listening Room to legendarne miejsca, które oferują obiecującym piosenkarzom i autorom wykonanie swoich własnych, oryginalnych piosenek.

Planujesz podróż do USA? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat możliwości wjazdu i systemie ESTA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię