Jak wygląda szczęście… zdaniem coachów?

Maciej Bennewicz i Anna Prelewicz, autorzy książki „Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i znaleźć drogę do szczęścia”.

Oboje pracują jako mentorzy i coachowie, odbywając niezliczoną liczbę spotkań i warsztatów, motywując do odnalezienia drogi i szczęścia.  Dzisiaj dzielą się swoją wiedzą, podsuwając kilka sposobów na szczęśliwe życie. Pamiętać jednak warto, że szczęście dla każdego oznacza co innego.  To, czy rady są słusznie, niechaj każdy oceni sam

 

1. Nie planuj. Zdaniem autorów książki planowanie wiąże się z oczekiwaniami, a one budzą lęk. Ten potrafi skutecznie odebrać poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie i szczęścia.

2. Wyluzuj i bądź optymistą. Bennewicz i Prelewicz twierdzą, że pesymiści i osoby spięte nie potrafią bawić się bez wspomagaczy typu alkohol, czy inne używki.

3. Szczęściarze, zdaniem coachów są zawsze dobrze poinformowani. Wiedzą z kim, gdzie i dlaczego warto robić interesy, naprawiać buty, czy kupić najlepsze warzywa.

4. Para mentorów wysuwa też zaskakującą tezę, że szczęśliwi są zainteresowani głównie sobą. Uzasadniają, że osoby szczęśliwe mają świadomość, że one same są jedynym, co jest warte uwagi. Cóż… kontrowersyjne.

 

5. Szczęśliwi potrzebują niewiele. Są minimalistami, potrafią się cieszyć nawet drobiazgami. I tę zasadę z pewnością warto w życiu stosować.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię