Jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych?

Rosnące raty kredytów oraz inflacja sprawiają, że coraz więcej osób chętnie sięga po znane i sprawdzone sposoby na oszczędzanie. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo, a ich wdrożenie nie będzie trudne. Dowiedz się, w jaki sposób zacząć oszczędzać już dziś!

 

Zakupy wprost od producenta

Ceny produktów w sklepie są dość wysokie, a ich jakość bardzo często jest wątpliwa. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to dobrą opcją może okazać się robienie zakupów prosto od producentów żywności. Ceny podczas takich zakupów będą zdecydowanie niższe i z pewnością zauważymy różnicę w rachunku. Dobrym wyborem będzie również udanie się na lokalny bazarek, gdzie znajdziemy wiele świeżych produktów w przystępnych cenach.

Aplikacje oraz kupony

Coraz więcej osób zaczyna planować swoje zakupy i przeglądać gazetki oraz szukać ciekawych ofert. Dzięki temu w naszej kieszeni może pozostać o wiele więcej pieniędzy. Obecnie zdecydowana większość sklepów oferuje nam autorskie aplikacje, w których pojawiają się kupony na konkretne produkty. Najczęściej musimy kupić wtedy kilka sztuk danego produktu, by zaoszczędzić.

Duże opakowanie opłaca się bardziej

Wiele osób podczas zakupów robi podstawowy błąd i decyduje się na zakup jak najmniejszych opakowań danego produktu, co wcale nie jest sposobem na oszczędzanie. Najczęściej zakup większej paczki pozwala nam na oszczędności, a taki atrykuł wystarczy nam na naprawdę długo. Dlatego warto podczas codziennych wizyt w sklepie sprawdzić cenę danego produktu za kilogram i porównać ją z tym samym w mniejszym opakowaniu. Dzięki takiej prostej czynności możemy wyjść na plus.

Nie daj żywności się zmarnować

W większości sklepów znajdziemy dziś specjalne półki, na których zgromadzone są różne produkty, których termin przydatności do spożycia właśnie się kończy. Zazwyczaj są one przecenione nawet o kilkadziesiąt procent i nadal nadają się do spożycia. Jeśli zamierzamy kupić produkty, które zużyjemy tego samego dnia, sprawdźmy, czy nie znajdziemy ich na przecenach. To również świetny sposób na ratowanie żywności przed zmarnowaniem!

Zarabiaj robiąc zakupy – 8 najlepszych aplikacji oferujących zwrot gotówki za paragon

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię