10 najbardziej romantycznych miejsc na ziemi

Istnieją miejsca na świecie, które promieniują romantyzmem bez względu na to czy odwiedzamy je podczas miodowego miesiąca, w pojedynkę czy jako Walentynkowy weekendowy wypad.

Bez względu na powód, romantyczna podróż do jednego z poniższych miejsc wypełni twoje dni miłością i romantyzmem.

1. Paryż, Francja

Paryż

Paryż nie potrzebuje powodu do odwiedzenia. Już sama przechadzka po tym mieście wprowadzi cię w romantyczny nastrój. Idylliczne kawiarnie, malownicze brukowane uliczki, zapach świeżo upieczonych bagietek i zmielonej kawy, zwiedzanie kultowych zabytków wprawią cię w zachwyt i miłosną atmosferę.

2. Ubud, Bali

Ubud to idealne romantyczne miejsce dla każdej pary, która lubi sztukę, naturę, zdrowe jedzenie i kreatywność. Kultura i świątynie balijskie wprawią cię w nastrój pełen nostalgii i spokoju.

 

3. Wenecja, Włochy

Wenecja

Nawet dla dobrze zorientowanego podróżnika Wenecja przedstawia zupełnie nowe doświadczenie. Otóż Wenecja jest stolicą regionu Veneto, składającego się ze 100 maleńkich wysepek. Tutaj mieszkańcy i turyści przemieszczają się kanałami wodnymi a nie drogami. A przejażdżka gondolą należy do jednym z najbardziej romantycznych form spędzenia czasu na łonie natury.

4. Malediwy, Południowa Azja

Malediwy

Malediwy to synonim romansu. To luksusowe miejsce na Oceanie Indyjskim ma wyjątkowy krajobraz z 26 splecionymi ze sobą okrągłymi mikrowyspami. Oprócz jednych z najbardziej imponujących i najpiękniejszych plaż na świecie i zachodów słońca, pary chcące spróbować nurkowania będą mogły nacieszyć oczy odkrywaniem raf i życia morskiego w każdym kształcie i rozmiarze.

5. Santorini, Grecja

Sanotrini

Jako jedno z najpopularniejszych miejsc na miesiąc miodowy na świecie. I jedna z najpiękniejszych greckich wysp. Ta wodna przystań oferuje urzekające różowe, pomarańczowe i złote zachody słońca, które każdą parę w prawią w rozmarzony nastrój.

6. Big Sur, Kalifornia

Big Sur

Ten 90-kilometrowy odcinek autostrady między Carmel-by-the-Sea a zamkiem Hearst jest jednym z najbardziej niezapomnianych wybrzeży na świecie. Przejażdżka przez Big Sur to nie tylko klasyczna, ale również romantyczna nabrzeżem z widokami na plaże i skaliste klify.

7. Bora Bora, Polinezja Francuska

Bora Bora

Bora Bora to jak mawiają tubylcy miłość od pierwszego wejrzenia. A jasne niebieskie i zielone odcienie wody i białe plaże oraz tysiącach tropikalnych ryb w ogrodach koralowych wprawią każdą parę w osłupienie.

8. Kauai, Hawaje

Jeśli chcesz uciec od wszystkiego i wszystkich jest to perfekcyjne miejsce na spędzenie kilku romantycznych dni. Kauai, znana jako wyspa ogrodowa, ma piękne plaże, kolorowe ogrody, wspaniałe wodospady i rewelacyjne kurorty. Ci co byli twierdzą, że jest to jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc na ziemi.

Kauai

 

9. Wyspa Silhouette, Seszele

Wyspa Silhouette

Seszele to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Ten liczący 115 wysp archipelag leży na Oceanie Indyjskim, około 1800 kilometrów od wschodniego wybrzeża Afryki. Wspaniała sceneria regionu, krystalicznie czysta woda do nurkowania, wędrówki w dżunglę, wspinaczki po głazach wulkanicznych, dziewicze plaże i ciepła woda wprowadzą każdego w uczuciowy nastrój.

10. Majorka, Hiszpania

Majorka jest największą z hiszpańskich Balearów na Morzu Śródziemnym. Jest to miejsce idyllicznych krajobrazów, gdzie góry są o krok od plaży i inspiracji dla pokoleń pisarzy, muzyków i malarzy. Dzięki dziewiczym plażom ze złotym piaskiem i kameralnym hotelom butikowym łatwo zrozumieć, dlaczego ta wyspa inspiruje romans.

10 miejsc wartych odwiedzenia

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię