Kim jest Caroline Baran (Kaeyra)? To nazwisko warto zapamiętać!

Kaeyra

Patrząc na Karolinę Baran, występującą pod pseudonimem scenicznym Kaeyra i słuchając jej utworów trudno uwierzyć, że tak dojrzały wokal ma zaledwie 21 lat. Karolina urodziła się w Chicago, ale jej korzenie są czysto polskie.

Karolina Baran od najmłodszych lat związana z muzyką.

Jej ogromny talent uwidacznia się zarówno w wokalistyce jak i grze na instrumentach. Tak, dobrze się domyślacie – Kaeyra gra na wielu instrumentach. Zerknijmy na jej ogromy dorobek artystyczny, którego nie powstydziłby się nawet weteran estrady.

12-letnia Caroline Baran, Kaeyra, wraz z grupą przyjaciół, założyli zespół Profusion. Zespól był znany szerszej publiczności z występów na wielu imprezach Polonii amerykańskiej.

Caroline Baran – historia gwiazdy

  • W 2015 roku Caroline Baran i zespół Profusion wziął udział w Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, gdzie otrzymał 3 nagrody
  • Na tym samym festiwalu Caroline jako wokalistka otrzymała indywidualną Nagrodę Specjalna dla najlepszego wokalisty Festiwalu.
  • Piosenka „ What we have done” wykonywana przez Karolinę Baran pojawiła się na płycie Muzyczne Rodowody, wydanej w Polsce przez Fabrykę Zespołów przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  • W sierpniu 2018 roku Karolina wzięła udział w Gali „ Nasza Niepodległa 1918 – 2018”, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.
  • Karolina Baran (jako Caroline Baran) została uczestniczką programu „13 edycji programu American Got Talent” podczas którego otrzymała 4 głosy na „TAK” od jury programu składającego się z Simona Cowella, Heidi Klum, Howie Mandela, Mel B. . Podczas tego programu guru producenckie, Simon Cowell, słynący z uszczypliwych ale szczerych komentarzy na temat uczestników programu powiedział o niej „Caroline – you are star material”. I trudno się z nim nie zgodzić.

Jak można się domyślać, uczestnictwo Karoliny w „American Got Talent” rozpaliło w tej pięknej i ambitnej dziewczynie jeszcze większą radość z życia muzyką.

Caroline Baran (Kaeyra) to nie tylko piękny głos i gra na instrumentach. To również teksty i komponowanie muzyki.

Caroline Baran to również wiele występów gościnnych z innymi zespołami. Nagrała piosenki w wersji jazzowej z zespołem Postmodern Jukebox. Jedna z piosenek mająca tytuł „ Nothing Else Matters ” (oryginalnie nagrana przez zespół Metallica ma aktualnie 8 milionów wejść na platformie YouTube , i ponad 50 milionów wejść na Facebooku). Piosenka „Time after Time” ponad 2 miliony wyświetleń, natomiast „Love on the Brain” i „In the Air Tonight” mają ponad milion wyświetleń.

Od trzech lat jej życie związane jest z Los Angeles, gdzie współpracuje z wieloma znanymi producentami oraz muzykami. Studiuje w Musicians Institute, Hollywood na kierunku Marketing & Music Business.

Zobacz jak Caroline Baran (Kaeyra) została poproszona o zaśpiewanie hymnu amerykańskiego podczas meczu Chicago Bulls oraz White Sox.

Karolina Baran miała przyjemność otwierać koncerty wielu polskich piosenkarzy występujących w Chicago, jak również miała przyjemność wystąpić w duecie z Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym, Andrzejem Krzywym, Majką Jeżowską, Anną Jurksztowicz, Michałem Szpakiem oraz z wokalista zespołu „Dżem”.

W sierpniu 2017 roku wydała płytę z oryginalnym autorskim materiałem „ Fountains Of Gold” nad którym pracowała w Chicago z Arturem Wnorowskim. W grudniu 2017 roku Kaeyra została zaproszona do programu Windy Cuty Live Show, gdzie zaprezentowała swój nowy singiel „Fountains of Gold” .

W maju 2021 roku pojawiło się EP „11:11” z kompozycjami Karoliny Baran nad którymi pracowała już z producentami w Los Angeles.

W sierpniu 2021, Karolina (już jako Kaeyra)  roku będąc w Polsce na zaproszenie organizatorów wzięła udział w Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”, który był transmitowany na żywo w TVP1, wykonała tam utwór pt. „You Say”.

Również w sierpniu 2021 roku wystąpiła na najbardziej prestiżowym festiwalu w Polsce „Sopot Festivale 2021” podczas drugiego dnia ”Top Of The Top Sopot Festivale 2021” wykonując piosenkę pt.” What’s up”.

W sierpniu 2022 Caroline Baran dostała zaproszenie na jeden z największych Festiwali w USA – Lollapalooza. Tam wystąpiła podczas programu Chicago – Made Showcase. Jest pierwszą wokalistką polskiego pochodzenia która wystąpiła na tym Festiwalu od początku jego istnienia.

Karolina Baran (Kaeyra) właśnie ukończyła prace nad swoją trzecią płytą, która zostanie wydana już niebawem, bo na początku 2023 roku.
Cały materiał na tej płycie jest nagrany przez producenta Brad Lewis, który w 2021 roku otrzymał Grammy za produkcje albumu Kanye West. Końcówka roku 2022 i początek roku 2023 jest dla Karolina Baran bardzo pracowity a patrząc na jej dorobek, jest to tylko początek jej wielkiej międzynarodowej kariery!

 

Kalifornia fakty i ciekawostki

Posłuchaj podcastów: 

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię