Kolekcjonerskie przedmioty, które mogą przynieść ci fortunę

Swoich oszczędności nie musisz lokować na giełdzie czy koncie bankowym. Ciekawym i dochodowym pomysłem może być inwestycja w przedmioty kolekcjonerskie. Wtedy często pasja staje się inwestycją.

Oto co warto mieć w szafie:

Komiksy

Komiksy są nadal bardzo popularnym przedmiotem kolekcjonerskim – a im starsze i unikatowe tym więcej warte. Jednak nawet kolekcja, która zawiera rzadkie i stare egzemplarze, nie oznacza, że jest warta milion dolarów. Kupując, sprzedając lub handlując komiksami, musisz wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki. Na przykład, powinieneś dowiedzieć się, czy na dany komiks jest zbyt. Według ComicsPriceGuide.com komiksy z klasycznymi okładkami są zazwyczaj bardziej wartościowe. Komiks – Action Comics z 1938 roku przedstawiający Superman został sprzedany  w 2014 na eBay za 3,21 miliona dolarów.

Lalki

Jeśli do dzisiaj przechowujesz lalki, którymi się bawiłaś za młodu możesz siedzieć na kopalni złota. Szczególnie jeśli w twojej kolekcji znajdują się szmaciane lalki firmy Cabbage Patch Kids. Lalki Barbie są również dobrą inwestycją. Najczęściej poszukiwanymi lalkami są Barbie z roku 1959.

 

Figurki Marvel

Kategoria cennych figurek zawiera te zabytkowe jak i nowoczesne. Muszą być po prostu rzadko spotykane. Figurka 1963 G.I. Joe sprzedała się za 200 000 dolarów w 2003 roku na prywatnej aukcji. Jeśli w swojej kolekcji posiadasz Action Figures – Supergirl lub Wonder Woman, wycień je zanim zdecydujesz się na sprzedaż.

Gry planszowe

Zarobienie 1 miliona dolarów lub więcej na sprzedaży jednej gry planszowej może być trudne, ale… są edycje gier planszowych, które są warte tysięcy dolarów. Też niebagatelna kwota.

Karty kolekcjonerskie

Karty baseballowe są często cennymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Jeśli któraś z kart jest unikatowa istnieje szansa, że szybko się wzbogacisz. Karta baseballowa Honus Wagner 1909-11 T206 została sprzedana za  3,12 miliona dolarów na aukcji w 2016 roku. Wyprodukowano tylko 200 kopii tej karty. Do kart baseballowych dołączyły również karty Pokemon firmy Logic. Karta Magic: The Gathering „poszła” na eBay za 166 100 USD w 2019 roku.

Klocki Lego

Niektóre zestawy klocków Lego mogą znacznie zasilić twój budżet. Szczególnie zestawy Lego z motywem Gwiezdnych Wojen i Millennium Falcon mogą kosztować tysiące dolarów. Jeśli posiadasz klocki Lego z zabytkowymi pociągami, szczególnie z lat 60. ubiegłego wieku możesz się wzbogacić o 10 tysięcy dolarów.

 

Plakaty filmowe

Jeśli masz plakat filmowy w stylu vintage z filmu nakręconego przed latami 40. XX wieku, możesz „rozbić bank”. Popularne tytuły filmów grozy i science-fiction zazwyczaj osiągają wysokie ceny, a także te związane z Marilyn Monroe, Jamesem Deanem, wczesnymi kreskówkami Walta Disneya i Alfredem Hitchcockiem.

Monety

Kolekcjonerzy uwielbiają monety. W zależności od ich oryginalności i stanu, monety mogą być jedną z najlepszych kolekcjonerski form inwestycji. Heritage Auctions oferuje przewodnik cenowy dla początkujących kolekcjonerów. A strona Professional Coin Grading Service oferuje ocenę monet. Jeśli zbierasz monety sprawdź czy w twojej kolekcji jest rzadki grosik – 1894-S Barber Dime. Zazwyczaj sprzedaje się w przedziale od 1 do 2 milionów dolarów. Ostatni został sprzedany w 2016 roku na aukcji na Florydzie za 1,99 miliona dolarów.

Znaczki pocztowe

Znaczki to kolejny popularny przedmiot kolekcjonerski. rzadkie okazy mogą przynieść wam nie lada fortunę. Jeśli w twojej kolekcji znajduje się znaczek o nazwie ‘”Inverted Jenny” może zostać milionerem. Istnieje ich tylko 100, a jeden z nich w 2016 roku został zlicytowany za 1,6 miliona dolarów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię