Kukurydza na poprawę skóry twarzy i ciała

Kukurydza jest bogata w składniki odżywcze, które są przydatne dla organizmu na wiele sposobów. Zapewnia zdrowe funkcjonowanie kilku układów wewnętrznych, takich jak generowanie komórek, zapobiega zaparciom i innym problemom trawiennym. To bogate w składniki odżywcze i skrobię zboże ma niską zawartość tłuszczu całkowitego i nie zawiera tłuszczów nasyconych, sodu ani cholesterolu. Jest bogate w witaminę C, E i błonnik.

1. Opóźnia procesy starzenia

Jeśli chcesz zachować młodzieńczy wygląd, zdecydowanie musisz spożywać kukurydzę. Jest ona doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, które są pomocne w zapobieganiu procesom starzenia.

2. Poprawia elastyczność skóry

Regularny masaż olejem kukurydzianym może znacznie poprawić strukturę skóry. Niezbędne minerały i witaminy znajdujące się w kukurydzy zapewniają również promienną skórę i poprawiają wzrok.

3. Usuwa blizny potrądzikowe z twarzy

Dzięki wysokiej zawartości witaminy E pasta ze słodkiej kukurydzy może zdziałać cuda w usuwaniu blizn potrądzikowych na twarzy.

4. Poprawia krążenie krwi w skórze głowy

Masaż głowy z użyciem oleju kukurydzianego poprawia krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu mieszki włosowe wytwarzają zdrowe i mocne włosy.

5. Wzmacnia pasma włosów

Witamina C, zawartość likopenu i inne przeciwutleniacze obecne w słodkiej kukurydzy pomagają wzmocnić pasma włosów skutecznie zapobiegając ich wypadaniu.

6. Obniża cholesterol

Słodka kukurydza zawiera również rozpuszczalny błonnik, który w krwiobiegu zamienia się w żelopodobną substancję. Żel ten z kolei absorbuje zły cholesterol (cholesterol LDL). Słodka kukurydza zawiera również karotenoidy i bioflawonoidy, które kontrolują poziom cholesterolu we krwi. Zbyt dużo cholesterolu objawia się zmianami skórnymi w postaci żółto-czerwonych guzków.

7. Trawienie

Słodka kukurydza zawiera dużo błonnika pokarmowego. Nierozpuszczalny błonnik pomaga w trawieniu, a także zapobiega zaparciom. Osoby z zespołem jelita drażliwego i biegunką również odczują ulgę po zjedzeniu słodkiej kukurydzy. Wypróżnione jelita pomagają w utrzymaniu czystej skóry twarzy i ciała, bez wyprysków i grudek i liszai.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię