Majtki – nosić czy niekoniecznie?

Czy można znaleźć plusy nienoszenia majtek, które w dzisiejszych czasach są obowiązkowym elementem damskiej i męskiej garderoby?

Okazuje się, że około 100 letni wynalazek wcale nie jest niezbędny, a korzyści jest mniej niż mogłoby się wydawać. Każdy, zarówno kobieta jak i mężczyzna, znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie kwestii noszenia bądź nie tej części bielizny.

Po stronie zalet nie noszenia majtek można zaliczyć brak bezpośredniego kontaktu z tkaniną, zazwyczaj syntetyczną, która jest przyczyną podrażnień delikatnej skóry miejsc intymnych. Ponadto mniejsza potliwość to zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu. Brak przewiewności materiału sprzyja także infekcjom grzybiczym, głównie drożdżakami, które lubią wilgotne i ciepłe środowisko. W przypadku mężczyzn, oprócz zalet wymienionych wyżej, nieodpowiednia bielizna może wpłynąć na pogorszenie jakości spermy i mniejszą płodność.

 

Po stronie wad nienoszenia bielizny będzie wyższe ryzyko otarć narządów płciowych oraz różnych infekcji, jeśli nosimy ubrania zbyt ciasne (przede wszystkim spodnie, ze sztywnych i sztucznych materiałów.

O czym mamy pamiętać, gdy chcemy jednak spróbować nie nosić majtek?
Po pierwsze zakładać luźne ubrania, jak najdalej od krocza, a także często je zmieniać, nawet codziennie.

Po drugie zachowywać bezpieczeństwo w przymierzalniach sklepowych i nigdy nie przymierzać spodni bez założonej bielizny. Wynika to z faktu, że na ubraniach również przenoszone są bakterie wywołujące infekcje.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię