Maski błotne i gliniane – właściwości i przepisy

Zarówno maseczki błotne jak i maski glinkowe oferują wiele korzyści dla skóry . Pomimo tego, że oba rodzaje pochodzą z ziemi ich zastosowanie i korzyści się różnią.

Ponieważ glinka jest bardziej środkiem osuszającym, a błoto bardziej nawilża, ważne jest, aby wiedzieć, jaki masz rodzaj skóry i jaki ma wpływ na skórę dany produkt. Maseczki gliniane są najbardziej przydatne dla osób, które mają tłustą skórę i mają skłonność do wyprysków. Maski błotne są na bazie wody, dzięki czemu są bardziej nawilżające i odpowiednie dla osób o suchej, matowej skórze.

Maski błotne

Maski błotne poprawiają krążenie krwi pod skórą, oczyszczają skórę z brudu i zanieczyszczeń, nawilżają i odświeżają zmęczoną skórę oraz sprawiają, że skóra wydaje się jaśniejsza, bardziej miękka i czystsza. Oprócz błota, niektóre komercyjne maski błotne zawierają również minerały z Morza Martwego lub regionów wulkanicznych, miód i zieloną herbatę, które również mają wiele zalet dla skóry. Oczyszczanie, nawilżanie i pielęgnacja skóry to nie jedyne właściwości błota – służy ono również do naprawy tkanki skórnej i poprawie jej naturalnej elastyczności, jednocześnie odmładzając ją.

Maseczki błotne należy nakładać na czystą i suchą twarz. Wystarczy rozprowadzić palcami cienką warstwę maski błotnej na twarzy i pozostawić do wyschnięcia przez 20 do 30 minut. Spłucz ciepłą wodą i miękką myjką, aby usunąć błoto. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, maseczki błotne należy stosować dwa do trzech razy w tygodniu.

Domowa maseczka błotna z lawendą

Składniki:

  • 2 łyżki glinki błotnej
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżka olejku lawendowego

Przygotowanie:

  • Zacznij od wymieszania wszystkich składników, aż uzyskasz jednolitą pastę.
  • Następnie delikatnie nałóż tę mieszankę na twarz.
  • Pozostaw maskę do wyschnięcia na około 15-20 minut. Później spłucz letnią wodą.

Maski gliniane

Maseczki z glinki to idealny produkt w pielęgnacji cery tłustej i skłonną do wyprysków. Maska z glinki najlepiej wchłania nadmiar zabrudzeń i wysusza nadmiar przetłuszczeń. Oprócz działania wysuszającego, maseczki z glinki napinają zwiotczałą skórę, złuszczają martwy naskórek z twarzy i poprawiają rozszerzone lub zaognione pory. Te właściwości sprawiają, że glinka jest bardzo często używana w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak mydła i pudry. Glinka jest również bogata w składniki odżywcze, które po nałożeniu na twarz w formie maski wchłaniają się w skórę.

Maski gliniane również nakłada się na czystą, suchą twarz i równomiernie rozprowadza palcami cienką warstwą. Maski gliniane mogą wymagać wyschnięcia do 40 minut, w zależności od grubości nałożenia maski. Należy pamiętać, że ponieważ maseczki glinkowe nie są tak delikatne dla skóry jak błotne, należy je stosować tylko raz w tygodniu, aby uniknąć przesuszenia.

Domowa maska z miodu i glinki

Składniki:

  • 1/4 szklanki glinki bentonitowej
  • 2 łyżki wody
  • 2 łyżki miód
  • 2 łyżki oleju z awokado

Przygotowanie:

  • Zacznij od wymieszania glinki bentonitowej z wodą.
  • Następnie do tej mieszanki dodaj 2 łyżki surowego miodu. Mieszaj, aż uzyskasz gęstą pastę.
  • Następnie delikatnie nałóż tę maskę na twarz i pozostaw na około 15 minut. Później spłucz letnią wodą.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię