Miejsca z najlepszą pogodą na spędzenie emerytury

Kolumbia

Wiele osób zbliżających się do przejścia na emeryturę i spragnionych słonecznych dni myśli o Florydzie. Ale Floryda to nie jedyny słoneczny raj. Są inne miejsca na kuli ziemskiej, które oferują jeszcze bardziej idylliczną pogodę.

International Living opracował listę najsłoneczniejszych miejsc na świecie preferowanych przez emerytów. Oto pięć pierwszych na ich liście.

1. Ekwador

Według International Living w Ekwadorze panuje „jeden z najlepszych warunków pogodowych na świecie”. Piasek na plaży jest ciepły cały rok, a okoliczne wzgórza oferują osłonę od słońca dla tych, którzy lubią chłodniejsze temperatury.

Ekwador

2. Kostaryka 

W środkowej części Kostaryki znajduje się miejsce o nazwie Costa Rica’s Central Valley gdzie panuje „wieczna wiosna”. Dolina otoczona jest górami i wulkanami. Ze względu na jej wysokość temperatura w Dolinie Centralnej waha się między 15 ° C a 30 ° C.

3. Kolumbia

Tutaj nie potrzeba sprawdzać pogody. Temperatura, w zależności od regionu, jest stała przez cały rok. Styczeń, czerwiec i październik wyglądają tak samo. Każdy region utrzymuje średnią temperaturę przez cały rok, prezentując jedynie zmienne opady w porze deszczowej spowodowane przez międzytropikalną strefę konwergencji.

 

4. Meksyk

Pogoda w Meksyku różni się znacznie w zależności od regionu. Na północy zimą jest chłodniej; na południu temperatury utrzymują się mniej więcej na tym samym poziomie przez cały rok.

Meksyk

5. Peru

Prawie każdą strefę klimatyczną na świecie można znaleźć gdzieś w Peru. W Trujillo pogoda jest zawsze przyjemna. Generalnie lato jest przyjemne, ale zawsze jest około 2-3 tygodnie kiedy wilgotność jest nie do zniesienia.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię