Migdały – nasiona pełne zdrowia

Migdały i masło migdałowe są uważane za jedne z najzdrowszych produktów na świecie.

Zaliczane są do superżywności (superfoods), czyli zdrowej żywności o korzystnym wpływie na wiele funkcji organizmu.

Migdały są nasionami migdałowca, a nie orzechami. Zawierają dużo witaminy B2, witaminy E, potasu i błonnika. Masło migdałowe zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą wspomóc w odchudzaniu i zmniejszyć ryzyko cukrzycy.

Są także polecane na nudności i zgagę w ciąży. Poza tym sprawdzą się w diecie wegetarian i tych żyjących w ciągłym stresie.

1. Migdały – pomagają utrzymać serce w dobrej kondycji

Badania przeprowadzone w Uniwersytecie Aston w Wielkiej Brytanii potwierdziły, że osoby spożywające przez 1 miesiąc ok. 3 łyżki migdałów dziennie (50 g), miały niższe ciśnienie krwi i lepsze krążenie niż osoby, w których diecie zabrakło migdałów.

2. Migdały – zmniejszają ryzyko cukrzycy

Badania przeprowadzone w Loma Linda University w USA wykazały, że substancje te zmniejszają insulinooporność, czyli stan niewrażliwości komórek na insulinę, poprzedzający często cukrzycę.

3. Migdały pomagają w ciąży

Nie dość, że są bogate w mikroelementy i makroelementy niezbędne dla zdrowia, to pomagają na mdłości i zgagę, a nawet powstrzymują odruch wymiotny. Ich spożywanie zalecają ginekolodzy jako naturalny sposób na tego typu objawy ciążowego dyskomfortu.

4. Migdały pomagają w odchudzaniu

Nienasycone kwasy tłuszczowe obecne w migdałach w powiązaniu z prawidłową dietą i aktywnością fizyczną to zatem klucz do skutecznego odchudzania. Masło migdałowe nie tuczy, a wręcz przeciwnie! Badania przeprowadzone w Iranie udowodniły, że osoby spożywające przez pół roku migdały w porównaniu z osobami, których dieta była pozbawiona orzechów zawierających NNKT, zanotowały:
• zmniejszenie obwodu talii,
• zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej na brzuchu.

 

5. Migdały – zbawienne dla mózgu

Jak donosi „Journal of the American Medical Association”, badania wykazały, że witamina E zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera i spowalnia jej rozwój. Więcej witaminy E od migdałów mają tylko orzechy laskowe.
Migdały wspomagają pracę układu nerwowego, poprawiają pamięć i koncentrację, a także działają przeciwdepresyjnie. W związku z tym powinny po nie sięgać osoby narażone na ciągły stres, będące w stanie wyczerpania psychicznego.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię