Najlepsze miejsca na zakup domu wakacyjnego w USA

Szukasz domu na wypoczynek lub nieruchomości na inwestycję? Oto najpopularniejsze miejsca w USA na zakup drugiego domu:

1. Gmina Franklin – Floryda

Według danych Pacaso gmina Franklin na Florydzie położona 70 mil na południowy zachód od Tallahassee jest jednym z najpopularniejszych miejsc na zakup drugiej nieruchomości. Gmina znana jako „Zapomniane Wybrzeże” oferuje plaże, parki, dostęp do zatoki Apapachicola, wysp St. George i Dog oraz Narodowego Rezerwatu Przyrody St. Vincent. W zeszłym roku 11,5% nieruchomości na rynku w gminie Franklin zostało sprzedanych jako drugi dom.

2. Gmina Sevier – Tennessee

Położona 50 mil od Knoxville gmina ta jest miejscem narodzin gwiazdy country Kenny Chesney. Średnia cena drugiego domu wyniosła 574 000 USD w 2021 roku. Sevier nosi przydomek „bramy” do Parku Narodowego Great Smoky Mountains – jednego z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w kraju. W gminie znajdują się trzy najpopularniejsze miasta w stanie Pigeon Forge, Gatlinburg i Sevierville, które co roku odwiedza około 10 milionów ludzi.

3. Gmina Trigg – Kentucky

W zeszłym roku prawie 10% domu na rynku zostało zakupionych jako drugi dom. Gmina Trigg Jest domem dla krajowego obszaru rekreacyjnego Land Between the Lakes. Są to dwa jeziora i kanał, które razem tworzą półwysep, 170 000 akrów, dzikiej przyrody i żywym muzeum – Homeplace, którego pracownicy odgrywają role osób, którzy zamieszkiwali teren w latach 50. XIX wieku.

4. Gmina Oktibbeha – Missisipi

To miejsce jest domem dla Tombigbee National Forest. Przeciętna cena domów w Oktibbeha gminie wynosi zaledwie 188 000 USD. Stanowy Uniwersytet Mississippi znajduje się w Oktibbeha jak również jezioro Bluff o wielkości 1200 akrów, cyprysy, rezerwat przyrody, Choctaw teren rekreacyjny i Narodowy Las Tombigbee.

 

5. Gmina Hardy – Wirginia Zachodnia

Położona w sercu Appalachów gmina Hardy położona jest w szerokiej dolinie południowego odgałęzienia rzeki Potomac. Przeciętny cena domu wynosi tam 281 000 dolarów. Hardy oferuje Park Stanowy Lost River, Narodowy Las George Washington, Wolf Gap teren rekreacyjny i winiarnie. Gmina Hardy znajduje się tylko 120 mil od Washington D.C.

6. Gmina Pacific – Waszyngton

W centrum gminy Pacific w stanie Waszyngton znajduje się Willapa Bay. Jest to obszar odpowiedzialny za jedne z największych zbiorów ostryg. Cena drugiego domu w Pacific County wynosi średnio 385 000 USD. Znajduje się w południowo-zachodniej części stanu Waszyngton. Od zachodu graniczy z Oceanem Spokojnym, a od południa z rzeką Columbia. Półwysep Long Beach, który ma 30 mil długości, jest główną cechą charakterystyczną hrabstwa.

7. Gmina Garrett – Maryland

Najbardziej wysunięta na zachód gmina w stanie Maryland, Garrett, jest domem dla najwyższego wodospadu o swobodnym spadku w stanie, największego jeziora słodkowodnego i najwyższego punktu w stanie. Przeciętny drugi dom kosztuje tutaj 587 000 dolarów.

8. Gmina Saunders – Nebraska

Graniczy od północy i wschodu z rzeką Platte. Gmina zajmuje powierzchnię 760 mil kwadratowych ziemi i 9,6 mil kwadratowych wody. Przeciętne ceny nieruchomości wynoszą tam 572 000 dolarów. Wiejski charakter gminy, pełne uroku małe miasteczka, historia i jedne z najlepszych pól golfowych w kraju przyciągają ludzi do Saunders, które znajduje się zaledwie 20 minut od Omaha.

9. Gmina Windham – Vermont

W gminie tej znajduje się słynną górą Stratton Mountain. Przeciętna cena domu to wydatek około 503 000 USD, a liczba kupujących drugi dom wynosiła 50% wszystkich sprzedanych nieruchomości w zeszłym roku. Gmina oferuje Narodowy Las Green Mountain, resorty narciarskie i Park Stanowy Molly Star.

10. Gmina Grand – Kolorado

Położona w północno-centralnych Górach Skalistych, gmina Grand jest znana z miast Winter Park i Granby. Średnia cena drugiego domu wynosi 750 000 USD, a w zeszłym roku powiat odnotował 61,6% wzrost liczby zakupu domów jako drugą nieruchomość. Gmina jest domem dla Hot Sulphur Springs – basenów z gorącymi źródłami, Kremmling – „stolicy sportów motorowych” i wędkowania. A zimą Grand Lake znane jako „stolica skuterów śnieżnych w Kolorado”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię