Najlepsze ośrodki narciarskich dla seniorów w USA

Okazuje się, że nie każdy emeryt marzy o byciu Snowbird w zimowe miesiące.  Wielu uwielbia zimową scenerię i zimowe sporty. Jak podaje, National Ski Areas Association, prawie 20% narciarzy w Ameryce Północnej to seniorzy.

Eksperci zauważają, że seniorzy mają często inne potrzeby i wymagania względem ośrodków narciarskich. Wielu ze względu na niższy dochód szuka ośrodków ze zniżkowymi karnetami. Inni wolą ośrodki z dostępem do mniej stromych zjazdów, szerokich tras i krótkimi wyciągami. Na podstawie tych wskazówek strona Travel+Leisure stworzyła listę najlepszych ośrodków narciarskich dla seniorów w Ameryce Północnej. Oto kilka z nich:

Waterville Valley Resort, New Hampshire

Waterville Valley Resort jest siedzibą najdłużej działającego programu narciarskiego dla seniorów w kraju. Dla narciarzy w wieku powyżej 50 lat Silver Streaks to program narciarski z certyfikowanymi instruktorami, organizacją personelu i społecznościami. Narciarze mogą skorzystać ze zjazdów nordyckich i alpejskich. Ośrodek oferuje 20 USD zniżki na ceny biletów dla seniorów w wieku 65-79 lat.

Gunstock, New Hampshire

Gunstock działa już od 85 lat. Dzienne bilety na wyciągi są bezpłatne dla osób w wieku 70 lat i starszych, a sezonowy karnet Golden Pass kosztuje 49 USD. Gunstock oferuje 22 trasy i 5 wyciągów.

Pomerelle Mountain Resort, Idaho

Pomerelle jest domem dla jednych z najlepszych terenów dla początkujących i średniozaawansowanych w Idaho. Trasy dla seniorów i początkujących są ekstra szerokie z łagodnym nachyleniem. Bilety dla seniorów powyżej 70 roku życia kosztują 27 USD.

Powder Mountain, Utah 

Ponad 500 cali śniegu otrzymuje Powder Mountain każdej zimy. Jest to również największy ośrodek narciarski w Ameryce Północnej. Jest również przyjazny seniorom. Narciarze w wieku 75 lat i starsi jeżdżą za darmo, a w wieku 65-74 lat otrzymują karnety narciarskie po obniżonej cenie 87 USD. Aż 40% tras jest oznaczonych jako niebieskie czyli odpowiednich dla seniorów.

Smugglers’ Notch Resort, Vermont

Smugglers’ Notch jest również idealny dla seniorów i rodzin. Nawet ma swój klub seniora – The Smuggs 55+ Club. Aż 69%  terenu jest dla początkujących i średniozaawansowanych z szeroko otwartymi, stopniowymi szlakami. Karnet sezonowy dla 70 lat + wynosi tylko 199 USD.

Shawnee Mountain, Pennsylvania

Tam narciarze w wieku 70 lat i starsi jeżdżą na nartach za darmo. Shawnee Mountain oferuje szerokie trasy i nieskazitelne nawierzchnie. Seniorzy mogą odpocząć pomiędzy zjazdami przy kominkach z kubkiem świeżo parzonej kawy każdego dnia.

Purgatory, Colorado

Purgagory oferuje wyjątkową mieszankę stromych i szeroko otwartych tras narciarskich. Ośrodek  jest idealny dla osób poszukujących zróżnicowanego terenu pośredniego, który stanowi 45% ze wszystkich 105 tras. Emeryci w wieku 75 plus jeżdżą za darmo nie tylko w Purgatory, ale również siostrzanych ośrodkach: Hesperus, Snowbowl, Brian Head, Sipapu, Pajarito, Nordic Valley i Willamette Pass.

Pajarito Mountain Ski Area, New Mexico

Uwielbiany przez seniorów. W każdy czwartek seniorzy mogą brać udział w bezpłatnych klinikach narciarskich. Seniorzy 75 plus jeżdżą na nartach za darmo. 70% terenu jest przeznaczone dla początkujących lub średniozaawansowanych narciarzy.

Jak żyć, by na starość nie żałować zmarnowanego czasu?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię