Najlepsze porady na oszczędzanie w stylu EKO

Inflacja z miesiąca na miesiąc rośnie w zawrotnym tempie, pracodawca nie obiecuje podwyżki, a ty już sam nie wiesz gdzie znika twoja wypłata? Oto realia dzisiejszych czasów.

Postcovidowe problemy i przedłużający się konflikt w Ukrainie nie wpływa pozytywnie na nadzieję rychłego nastania lepszych czasów. Najlepszym sposobem w tym wypadku jest ograniczenie wydatków. A co jeśli przy oszczędzaniu można także być EKO? Brzmi jak ciekawy pomysł prawda? Poznaj nasze porady na EKOszczędzanie.

1. Przesiądź się na rower bądź korzystaj z komunikacji miejskiej – ceny paliw są kosmiczne, więc może by tak zadbać o swoją kondycję wyciągając z piwnicy zakurzony rower? A gdy nie masz rowera lub po prostu pogoda nie sprzyja to zawsze możesz złapać autobus. W ten sposób ograniczasz emisję spalin!

 

2. Zostań kuchmistrzem w swoim domu – Zamawianie jedzenia z restauracji może być kosztowne, a dowóz dodatkowo płatny. Ponadto restauracje często pakują posiłki z opakowania które tylko zaśmiecają środowisko. A gdyby tak odkryć pasję do gotowania? Spróbuj swoich sił w przygotowywaniu posiłków! Zaskocz rodzinę i zaoszczędź pieniądze.

3. Wybierz się do sklepu z odzieżą używaną – kupowanie drogich, markowych ubrań nie zawsze przekłada się na lepszą jakość. Udaj się do ciucholandu i odkryj niepowtarzalne perełki modowe!

4. Rzuć używki i pij wodę – zmiana nawyków może pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Papierosy i alkohol do dosyć drogie używki a tak naprawdę potrafisz bez nich żyć! Większość soków i napojów gazowanych zawiera ogromne ilości cukru, a woda jest tańsza i zdrowsza. Do szklanki z wodą dodaj plasterek cytryny, ogórka i listek mięty i powstaje gaszący pragnienie napój na upalne dni!

5. Zainwestuj w fotowoltaikę – obecnie istnieje wiele możliwości uzyskania dofinansowania do instalacji paneli słonecznych w Twoim domu. Różnicę w rachunkach zaobserwujesz już w pierwszych miesiącach użytkowania.

6. Odłączaj urządzenia od kontaktów – pamiętaj że tryb czuwanie także zużywa energię elektryczną więc najlepiej po prostu wyciągnąć kabel.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię