6 najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu

Wiele (często drogich) preparatów na odchudzanie albo w ogóle nie działa albo działa na zasadzie placebo.

Okazuje się jednak, że są pewne składniki, które rzeczywiście pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej, a dodatkowo działają korzystnie na metabolizm. Są one w pełni naturalne i większość z nas nie dość, że o nich słyszała to jeszcze ma je pewnie w swojej kuchni.

1. Kawa

Tak, tak – stara poczciwa kawa. Główną substancją czynną kawy stanowi kofeina. Pobudza nie tylko nas, ale też nasz metabolizm, a co za tym idzie przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Kawa wypita na około 40 minut przed treningiem zwiększa naszą odporność na wysiłek i poprawia zaangażowanie w ćwiczenia co również przekłada się na stracone kalorie. Należy jednak pamiętać by nie dodawać do niej cukru lub mleka/śmietanki, a także unikać picia jej wieczorem.

2. Kurkuma

Kurkuma ma właściwości regenerujące przy okazji stanowiąc świetną przyprawę do posiłków po treningu. Sprzyja ona również spalaniu tłuszczy poprzez pozytywny wpływ na metabolizm. Dziennie nie powinno się przyjmować jej więcej niż jedną łyżeczkę.

3. Cynamon

Pomaga on zachować stabilny poziom insuliny co sprzyja metabolizmowi, a także w pewnym stopniu ogranicza napady głodu. Najlepiej zjadać około łyżeczki cynamonu dziennie. Dobrym pomysłem jest dodanie go do kawy lub porannej owsianki.

4. Pieprz cayenne

W przypadku pieprzu substancją czynną jest kapsaicyna. Intensyfikuje ona proces spalania tłuszczu w organizmie dzięki termo genezie. Warto dodawać jedną porcję pieprzu do posiłku przed treningiem. Ile to jest porcja? To już zależy od indywidualnych preferencji, ale dziennie nie powinno się zjadać więcej niż jedną łyżeczkę.

 

5. Zielona herbata

W zielonej herbacie roli substancji czynnej pełni epigallokatechina. Wspomaga ona odchudzanie dzięki zmniejszeniu łaknienia. Dodatkowo zawiera mnóstwo antyoksydantów i teinę redukującą uczucie zmęczenia, poprawiającą pamięć i koncentrację.

6. Ocet jabłkowy

W przypadku octu jabłkowego (koniecznie organiczny z zawiesiną)przyspiesza spalanie tłuszczu. Jak go przyjmować? To banalnie proste! 1-2 łyżki stołowe octu jabłkowego wlewamy do szklanki zapełnionej do połowy ciepłą, przegotowaną wodą. Miksturę pijemy 2 razy dziennie –  najlepiej rano na czczo i przed posiłkiem w ciągu dnia

Lek na raka w naszych spiżarkach? O odkryciu Polaków mówi cały świat

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię