Nie marnuj żywności. Skorzystaj z tych 7 aplikacji podczas kolejnych zakupów

Szacuje się, że około 40 procent żywności w Stanach Zjednoczonych trafia na wysypiska śmieci. Każdy Amerykanin wyrzuca rocznie ponad 219 funtów żywności.

Jeśli jednym z twoich postanowień noworocznych jest zmniejszenie marnotrawienia żywności w twoim domu i zaoszczędzenie na wydatkach na żywność, poniższe siedem aplikacji w tym ci pomogą.

 

1. Imperfect Foods – robiąc zakupy przez tą aplikację masz pewność, że twoje owoce i warzywa oraz inne produkty może będą perfekcyjne czy też w nieskazitelnym pudełku, ale nadal świeże i dobre do spożycia. Imperfect Foods nie wyrzuca mniej doskonałej żywności.

2. Misfits Market – sprzedaj produkty ekologiczne i pozyskiwane w sposób zrównoważony prosto od rolników. Kupujący otrzymuje do domu produkty o wysokiej jakości, ale nawet o 40 procent taniej niż w sklepie spożywczym.

3. Too Good To Go – aplikacja współpracujące z restauracjami, piekarniami i supermarketami. Założona w 2015 roku mobilna aplikacja łączy klientów z restauracjami i sklepami, które mają niesprzedane nadwyżki jedzenia lub dania.

4. Hungry Harvest – dostarcza żywność z farm prosto do domu klienta. Aplikacja oferuje cztery rodzaje „pudełek” z żywnością różniących się ceną i dopasowaniem do osobistych potrzeb. Oprócz warzyw i owoców firma oferuje świeże jaja, chleb, kawę, ser.

5. Food Rescue Us – ta aplikacja poszukuje wolontariuszy. Wolontariusze używają aplikacji do przesyłania informacji na temat nadwyżek świeżej żywności i transferu jej ze sklepów spożywczych, restauracji i innych źródeł do agencji pomocy społecznej, które karmią tych, którzy tego potrzebują.

6. Flashfood – pozwala szybko znaleźć przecenione jedzenie w sklepach spożywczych w Twojej okolicy. Aplikacja daje wgląd w ceny i daty przydatności do spożycia, a za zakup można zapłacić bezpośrednio w aplikacji.

7. Olio – ta aplikacja pomaga osobom, które mają nadmiar jedzenia pozbyć się go bez wyrzucania.

Oszczędnie i w trosce o planetę. Jak żyć w stylu zero waste

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię