Krople do oczu które mogą zastąpić okulary!

Nowo zatwierdzone przez FDA krople do oczu mogą zmienić życie milionów ludzi.

Krople do oczu Vuity mogą zastąpić okulary do czytania u osób, które mają problemy z wyraźnym widzeniem z bliska. Według firmy nowy lek zaczyna działać po około 15 minutach, a jedna kropla na każde oko zapewnia ostrzejsze widzenie przez 6 do 10 godzin.
Prawie 128 milionów Amerykanów w wieku 40 lat i więcej boryka się z niewyraźnym widzeniem z bliska.

 

Vuity to pierwsze zatwierdzone przez FDA krople do oczu do leczenia niewyraźnego widzenia do bliska związanego z wiekiem, znanego również jako starczowzroczność. Główny naukowiec stojący za stworzeniem tych kropli, doktor George Waring, powiedział, że te na dostępne na receptę krople wykorzystują naturalną zdolność oka do zmniejszania rozmiaru źrenicy. „Zmniejszenie rozmiaru źrenicy zwiększa głębię ostrości, a to pozwala naturalnie skupić wzrok na różnych odległościach”, dodał Waring.

 

30-dniowy zapas leku kosztuje około 80 dolarów i działa najlepiej u osób w wieku od 40 do 55 lat, powiedział rzecznik Vuity. Krople są mniej skuteczne u osób po 65 roku życia.

Jak twierdzi producent, Vuity nie jest lekarstwem na wszystko. Firma podała, że ​​skutki uboczne wykryte w trzymiesięcznym badaniu obejmowały bóle głowy i zaczerwienienie oczu. Producent również ostrzega przed używaniem kropli podczas jazdy nocą lub wykonywania czynności w warunkach słabego oświetlenia. Użytkownicy mogą również mieć chwilową trudność w dostosowaniu ostrości między obiektami bliskimi i dalekimi.

Koszt zakupu kropki Vuity nie jest pokrywany przez ubezpieczenia zdrowotne.

Niebezpieczne grzyby atakują mieszkańców Ameryki Północnej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię