Kiedy do fryzjera? Księżyc podpowie!

O tym, że Księżyc ma ogromny wpływ na rzeczy na Ziemi, począwszy od pływów oceanicznych, a skończywszy na wzorcach wzrostu niektórych gatunków roślin wie praktycznie każdy.

Mówi się również, że Księżyc wpływa na ludzi, a niektórzy z nas proszą go o duchowe przewodnictwo, a nawet planują rytuały wokół jego różnych faz.

 

Co więcej, niektórzy uważają, że kalendarz księżycowy wpływa nawet na takie rzeczy jak nasze włosy, wpływając na to, jak szybko i gwałtownie rosną.

Już nasze prababki mówiły, że powinno się włosy ścinać podczas pełni Księżyca. Tutaj zauważa się związek między wzrostem włosów a sukcesem cięcia i barwienia włosów.

Oprócz faz Księżyca brane są pod uwagę również odpowiednie znaki Księżyca i przypisane do nich elementy. Jako dobry czas na wizytę u fryzjera wymienia się przede wszystkim znaki Księżyca – lew (ogień) i panna (ziemia).

Nów Księżyca – podczas tej fazy włosy są osłabione i najbardziej wypadają, dlatego zmiana fryzury nie jest najlepszym pomysłem.

Pierwszy kwartał (Księżyc rosnący) – to okres pomiędzy Księżycem w nowiu a pełnią, w którym Księżyc wydaje się coraz większy i jaśniejszy każdej nocy, aż do osiągnięcia pełnej fazy. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy rosły szybciej, jest to idealny czas, aby działać. Udowodniono, że pozbycie się martwych, rozdwojonych końców pomaga włosom rosnąć szybciej.

Pełnia – strzyżenie podczas pełni może pomóc w zwiększeniu zdrowia, obfitości i siły włosów, dlatego osoby ze zniszczonymi i łamliwymi włosami powinny rozważyć cięcie w tej fazie cyklu księżycowego.

 

Księżyc ubywający (ostatnia faza Księżyca) – jak się domyślacie, jest ostatnią ćwiartką cyklu, w którym oświetlona część Księżyca kurczy się każdej nocy, aż całkowicie zniknie. Mówi się, że obcinanie włosów w tym czasie powoduje, że włosy rosną wolniej, więc jeśli szukasz czegoś nowego i drastycznego, obcięcie warkoczy w tym czasie pomoże Ci zachować świeżość cięcia na dłużej.

Doktryny prezydenckie. Co to jest i czy istnieje doktryna Bidena?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię