Polska wysoko w rankingu miejsc, w których warto żyć. USA daleko w tyle

źródło: pixabay.com

Polska znalazła się na 13. miejscu w rankingu HSBC Expat Annual League Table. Na podium najlepszych krajów do życia są Szwajcaria, Singapur i Kanada. Stany Zjednoczone wylądowały na 23. pozycji i znalazły się tuż za Meksykiem i Tajlandią.

HSBC Expat Annual League Table to zestawienie państw świata, w których najlepiej się żyje, pracuje i zakłada rodziny. Ranking jest przygotowywany w oparciu o preferencje ekspatów. To osoby, które opuściły ojczyznę, by podjąć pracę za granicą.

Polska awansowała o 10 miejsc w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Powód? To „możliwość realizacji aspiracji w zakresie rozwoju kariery, doskonalenia umiejętności prywatnych i zawodowych” – czytamy w podsumowaniu rankingu HSBC Expat Annual League Table.

Najlepsze miejsca do życia – zestawienie HSBC Expat Annual League Table:

 1. Szwajcaria
 2. Singapur
 3. Kanada
 4. Hiszpania
 5. Nowa Zelandia
 6. Australia
 7. Turcja
 8. Niemcy
 9. Zjednoczone Emiraty Arabskie
 10. Wietnam
 11. Bahrajn
 12. Wyspa Man
 13. Polska

Dlaczego wygrała Szwajcaria? Ze względu na atrakcyjne zarobki, wysoką jakość życia i przepiękne krajobrazy. Kraj ten awansował w zestawieniu o osiem pozycji detronizując Singapur.

Ranking został przygotowany przez YouGov na zlecenie HSBC. W badaniu uczestniczyło 18059 ekspatów z całego świata. W zestawieniu wzięto pod uwagę m.in. zarobki, łatwość aklimatyzacji, czy warunki do wychowywania dzieci.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię