Porady kuchenne, które każdy powinien znać

Wypróbuj poniższe kuchenne porady. Pomogą ci zaoszczędzić czas i uratować niektóre potrawy.

 

1. Miękkie wypieki

Ciasteczka i inne wypieki po upieczeniu zachowają swoją miękkość jeśli do pojemnika w którym je przetrzymujesz włożysz kromkę białego chleba.

2. Steak Fries

Jeśli lubisz grubo pokrojone frytki – steak fries, a twoja ulubiona restauracja jest zamknięta zrób je w domu. Do pocięcia w ten sposób ziemniaka potrzebujesz krajalnicę do jabłek – apple slicer.

3. Sos w minutę

Przygotuj większą ilość sosu i zamroź mniejsze porcje do późniejszego użytku. Plastikowe opakowania na jajka lub do lodu są idealne do zamrażania małych porcji domowego sosu. Kiedy twój sos zamrozi się przenieś kostki do zamykanej torebki i włóż ponownie do zamrażarki. Aby użyć, rozmrażaj kostki w lodówce przez 2 godziny.

4. Topniejące lody

Twoje lody nie zaczną topnieć kiedy tuż po kupieniu zawiniesz je w folię bąbelkową. Folia bąbelkowa jest silnym izolatorem. Dzięki niej do domu dowieziesz lody zamrożone.

5. Tarty ser

Jeśli używasz domowej tarki do sera popsikaj ją olejem w sprayu zanim rozpoczniesz tarcie sera. Dzięki temu ser nie będzie przylegał do tarki.

6. Sok z cytryny i limonki

Następnym razem, gdy będziesz potrzebować świeżego soku z cytryny lub limonki włóż je do mikrofalówki na 5 do 10 sekund. Następnie tocz cytrynę/limonkę w tę i z powrotem pod dłonią na blacie. Dzięki tej technice uzyskasz więcej soku.

7. Zbyt kwaśny sos pomidorowy

Z reguły dodaje się cukru do sosu pomidorowego, aby usunąć kwaskowatość. Ale jeśli nie chcesz dodawać cukru dodaj marchewkę lub łyżeczkę sody oczyszczonej – oba sposoby pomogą zmniejszyć zbyt kwaskowy smak.

8. Imbir

Aby utrzymać korzeń imbiru w jak najlepszej formie włóż go do plastikowej torebki lub pojemnika i zamroź. W ten sposób przedłużysz jego żywotność.

9. Przesolona zupa

Nie musi wylądować w koszu. Następnym razem, gdy przesolisz zupę, wrzuć kilka kawałków surowego jabłka lub ziemniaka. Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię