12 powodów, dlaczego warto wybrać się na zakupy do second-handu

Kochasz zakupy? Jesteś obeznana ze wszystkimi modowymi nowinkami? Znasz na pamięć ofertę sieciówek, butików i sklepów internetowych? Czas wyruszyć na polowanie do second-handów.

 

W każdym znajdziesz coś innego, w każdym coś Cię zaskoczy i chwyci za serce. Poznaj 12 powodów, dla których warto kupować rzeczy z drugiej ręki.

1. Odpowiedzialne podejście do ekologii

Gdy kupujesz ubrania z drugiej ręki, kupujesz mniej ubrań prosto ze sklepu. W związku z tym zmniejsza się ilość zanieczyszczeń i toksyn powstających w cyklu produkcji ubrań. Zmniejsza się też zużycie wody i ślad węglowy. Znacznie mniej ubrań trafia na wysypiska śmieci. Bierzesz udział w recyklingu i maksymalnie wykorzystujesz surowce użyte do produkcji ubrań.

2. Oszczędność dla kieszeni

Ceny w lumpeksach są wielokrotnie niższe niż ceny ubrań w sklepach, niezależnie od tego, jak atrakcyjne wydają się oferowane przez nie promocje. Ubrania są zazwyczaj wyceniane pojedynczo lub obowiązuje cena za kilogram. Nawet w tak zwanych luksusowych second-handach ceny rzeczy od topowych marek modowych są dużo niższe niż ceny nowych produktów.

3. Wysoka jakość materiałów

Oryginalne ubrania kaszmirowe, jedwabne lub wełniane w dobrej cenie? Tylko i wyłącznie w lumpeksie! Ubrania z tych i innych szlachetnych materiałów (bez domieszek) możesz upolować już w cenie od kilku złotych.

4. Oryginalne ubrania, których nie zobaczysz u nikogo innego

Ubrania z second-handów zazwyczaj występują w pojedynczych egzemplarzach. Asortyment pochodzi z różnych krajów i przeważnie co tydzień jest całkowicie wymieniany. Produkty najczęściej pochodzą ze starszych kolekcji lub nawet sprzed ponad 10 lat. Szanse, że ktoś inny kupi taką samą bluzkę, czy sukienkę są bliskie zera.

5. Możliwość upolowania prawdziwych perełek

Nawet w zwykłym lumpeksie z ubraniami na wagę możesz natrafić na markowe ubrania w znakomitym stanie. Często zakupy w second-handzie są jedyną szansą na zakup ubrań marek, które nie sprzedają swoich produktów w Polsce. Swoje szanse na znalezienie modowych perełek od znanego projektanta zwiększysz, przychodząc na otwarcie sklepu w dniu dostawy nowego towaru.

6. Dopasowujesz ubranie do siebie, a nie siebie do ubrania

Ubrania w lumpeksach występują zazwyczaj w jednym rozmiarze. Nie ma możliwości sprawdzenia, jak wyglądałoby się w innym rozmiarze. Decyzja jest prosta: albo kupujesz, albo zostawiasz ubranie dla kogoś innego. Jeżeli masz pomysł na dopasowanie ubrania do swojej sylwetki, możesz je kupić i zanieść do krawcowej lub spróbować swoich sił w przeróbce.

7. Inspiracja dla własnych projektów

Jeżeli interesujesz się projektowaniem mody albo po prostu lubisz szyć i przerabiać ubrania, lumpeks będzie dla Ciebie niekończącym się źródłem inspiracji. W second-handzie znajdziesz mnóstwo ubrań, które możesz przerobić i materiałów wysokiej jakości, które posłużą jako baza dla Twoich własnych projektów. A to wszystko dosłownie za grosze!

 

8. Ratowanie ubrań

Second-hand to ratunek dla ubrań, które w innym wypadku skończyłyby na śmietniku. Moda zatacza koło, a unikatowe ubrania i wysokiej jakości tkaniny zawsze są w cenie. Żal byłoby to stracić!

9. Nauka szacunku do ubrań

Jeżeli kupisz uszkodzone ubranie w tradycyjnym sklepie, zwracasz je lub reklamujesz. W przypadku second-handu nie ma drugiego egzemplarza. W związku z tym robisz wszystko, żeby naprawić rzecz, która bardzo Ci się podoba. Cerowanie, odplamianie, przyszywanie guzików – świadomość, że ubranie jest jedyne w swoim rodzaju, powoduje, że szczególnie o nie dbamy.

10. Pomoc potrzebującym

Istnieją tak zwane charity shop, czyli charytatywne second-handy. Część dochodu ze sprzedanych w nich ubrań jest przeznaczana na pomoc potrzebującym.

11. Nie tylko ubrania

Second-hand to nie tylko bluzki, sukienki, płaszcze, kurtki, spodnie, spódnice, buty i torebki. W wielu lumpeksach znajdziesz również zabawki, książki, magazyny, płyty CD, DVD i winylowe, ceramikę, pościel i wiele innych elementów wystroju wnętrz. Różnorodność produktów jest tak duża, że nigdy nie wiadomo co się trafi.

12. Wspaniały sposób na spędzenie czasu

Kupowanie w lumpeksach zawsze dostarcza dreszczyku emocji, bo nigdy nie wiadomo jaką perełkę uda się nabyć tym razem. W porównaniu do zakupów w tradycyjnym sklepie można powiedzieć, że zakupy w second-handzie to polowanie. W każdym większym mieście jest kilka sklepów z ubraniami i przedmiotami z drugiej ręki. Co tydzień przyjeżdża też nowy towar. Buszowanie po lumpeksach śmiało może stać się Twoim nowym hobby!

W lumpeksie zawsze znajdziesz coś dla siebie. I to niezależnie od tego, czy szukasz klasyki, czy chcesz zbudować swoją stylizację w oparciu o najnowsze trendy. Zakupy w second-hand to skarbnica pomysłów i nieustająca przygoda!

Niezwykłe zastosowania gąbki do mycia naczyń

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię