7 prostych i łatwych sposobów na młodszy wygląd

Stare porzekadło mówi że „wiek to tylko liczba” – ale prawdą jest, że nikt nie chce wyglądać starzej niż „ta liczba”. Oto jak wyglądać i czuć się najlepiej w każdym wieku.

1. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce

Nasz organizm potrzebuje witaminy D, ale przewlekła ekspozycja na słońce jest najczęstszym zewnętrznym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry. Wszystko z umiarem – już 20 minut na słońcu wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu na witaminę D. Utrata kolagenu jest charakterystyczną cechę starzejącej się skóry. Zmarszczki i zmiany pigmentacyjne są bezpośrednio związane z fotostarzeniem. Jedyną strategią, która może zapobiec fotostarzeniu, jest unikanie słońca. Używaj filtrów przeciwsłonecznych, najlepiej tych zawierających cynk oraz dwutlenek tytanu. One bardzo skutecznie blokują szkodliwe promienie UVA.

 

2. Walcz ze stresem

Stres wspomaga wewnętrzne i zewnętrzne starzenie. Metody relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie i medytacja, mogą pomóc go złagodzić. Istnieje wiele technik relaksacyjnych, które pomagają złagodzić stres, obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć dolegliwości fizyczne. Są to między innymi ćwiczenia oddechowe, a także joga, medytacja, aromaterapia i hydroterapia.

 

3. Uzdrawiający sen

Dobrze przespana noc jest nie tylko dobra dla ciała i umysłu, ale także poprawia atrakcyjność wizualną. Wyglądamy zdrowiej i młodziej kiedy się wysypiamy. Podczas snu twarz rozluźnia się, a to pomaga złagodzić drobne zmarszczki na twarzy. Lekarze zalecają osiem godzin snu na dobę.

3. Utrzymuj prawidłową posturę

Kiedy masz dobrą postawę ciała, łagodzisz niepotrzebny nacisk na stawy i kręgosłup, znacznie zmniejszając ból pleców, bioder i kolan. Lepiej dotleniasz organizm, umożliwiając łatwiejsze oddychanie poprzez otwarcie płuc. Znacznie poprawiasz równowagę, zmniejszając w ryzyko kontuzji związanych z upadkiem.

4. Nie zapomnij o nawilżaniu

Nawilżaj skórę. Sucha skóra łuszczy się i jest szara. Codziennie, szczególnie zimą, używaj kremu nawilżającego. Najlepsze kremy to te zawierające peptydy, które stymulują komórki macierzyste, które pomagają przeciwdziałać starzeniu.

5. Jeść zdrowiej

Zdrowe odżywianie, zwłaszcza diety bogate w owoce i warzywa. Przeciwutleniacze znajdujące się w tych produktach mogą zmniejszyć uszkodzenia skóry przez wolne rodniki i zanieczyszczenia.

6. Nie zapomnij się uśmiechać

Najłatwiejszą i najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wyglądać młodziej, to uśmiech. Uśmiechanie się uszczęśliwia i dodaje energii. Pozytywne nastawienie zachęca do lepszych nawyków żywieniowych, ćwiczeń i minimalizuje stres.

Dlaczego Francuzki nie tyją? – Znamy odpowiedź!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię