Rytuały które pozwolą ci na nowo odkryć twoje piękno

Piękno jest wartością, która ma często dla nas niebywale duże znaczenie. Wiąże się z atrakcyjnością, dobrą samooceną, potrafi nawet sprawić, że ludzie lepiej nas traktują.

Jest pożądane, wszechobecne w mediach i codziennym życiu. Ale czy piękno musi dla nas jedynie powierzchowne? Czy nie liczy się bardziej to, które chowamy w środku, w naszej głowie i duszy? Często to jak my odbieramy siebie wpływa na to jak odbierają nas inni. Jak zatem sprawić, aby nasza wartość wzrosła w naszych oczach?

Jeżeli chcemy, by nasza atrakcyjność wzrosła dla nas samych, musimy zadbać o siebie także na płaszczyźnie duchowej. Pięknymi nie uczynią nas jedynie kosmetyki i długie zabiegi pielęgnacyjne. Samoakceptacja, zauważenie naszych zalet, wyjątkowych cech. Odmienność nie jest odpychająca, a niezwykła, przyciągająca uwagę. Więc jakie rytuały pomogą ci stać się piękną wewnętrznie, od środka, w twojej własnej głowie?

1. Odnalezienie kontaktu ze swoim ciałem.

Ciało jest naszym przyjacielem. Musimy o nie dbać, robić dla niego dobre rzeczy, odwdzięczy nam się ono, nawet z nawiązką.

2. Medytacja oddechu.

Uspokój swoje ciało, oddech, przestrzeń. Odpręż się. Panuj nad powietrzem, którym oddychasz, przejmij nad nim kontrolę. Czujesz, jak łączysz się ze swoją fizycznością?

3. Kąpiel wdzięczności.

Podczas codziennych kąpieli czy prysznica, doceń swoje ciało, każdą jego część. Wyraź do niego wdzięczność. Zaakceptuj i pokochaj je takim, jakie jest. Uszanuj jego nietypowość, to, że czyni cię tobą.

4. Spacer wdzięczności.

Na tym spacerze masz docenić siebie, a nie naturę, która cię otacza. Poczuj ciężar nóg przesuwających się po powierzchni, ruch stopy kiedy stawiasz następny krok. Określ doznania płynące do ciebie przez twoje zmysły, obraz, zapach, dotyk. Rozkoszuj się nimi. Wykorzystaj energię słońca, aby odkryć swój blask.
Zabierz ze sobą wodę, w przeźroczystym słoiku, idź na zachód lub wschód słońca. Spraw, żeby ta chwila miała w sobie trochę wyjątkowości, dostarcz wodzie promieni słońca. Wypij ją z prośbą o wewnętrzny blask.

 

Niech w twoim życiu zagoszczą jakości.
Zastanów się, co lubisz, doceniasz, czego pożądasz. Co chcesz, aby znalazło się w twoim życiu, osobowości. Przemyśl, jak możesz to wprowadzić.

Pozbądź się negatywnych przekonań.
Pożegnaj lęki, negatywne wibracje. Na kartce wypisz to czego się obawiasz, a następnie pozwól temu zniknąć, razem z płomieniem świecy.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię