Siedem praw Wszechświata

Siedem jest liczbą wyjątkową. Według źródeł zarówno duchowych jak i ezoterycznych, siedem jest też praw Wszechświata, których przestrzeganie sprawia, że życie płynie w harmonii. Jakie to prawa?

 

1. Prawo pustki

Ludzie mają skłonności do zabierania więcej niż potrzebują. Tymczasem ta pazerność szkodzi im i otoczeniu. Potrzebujesz nowej torebki? Najpierw wyrzuć starą. Ta zasada tyczy się nie tylko przedmiotów materialnych.

2. Prawo rytmu

Wszechświat ma swój rytm i warto się do niego dostosować. Oznacza to, ze nie ma sensu trzymać się kurczowo przyzwyczajeń, ludzi i sytuacji. Czasem trzeba je puścić, żeby mogło nadejść nowe.

3. Prawo wyobraźni

Wizualizacja celów pomaga w ich osiągnięciu., Warto uruchomić wyobraźnię i nie zapominać o tym, do czego się dąży.

4. Prawo kreatywności

Warto wysilić umysł w poszukiwaniu nowych rozwiązań i pamiętać, że sytuacji, z których naprawdę nie ma wyjścia jest bardzo niewiele. Czasem wystarczy jedynie poszukać rozwiązania zamiast problemów.

5. Prawo dawania i przyjmowania

Wszechświat lubi równowagę. Warto ją zachowywać także dając z siebie, ale i przyjmując to, co przynosi nam życie.

 

6. Prawo dziesięciny

Kiedy coś otrzymujesz, Wszechświat upomni się o swoją część. Nie musi być to oczywiste,a nawet rzadko jest. Podobnie jest, kiedy dajesz z siebie – Wszechświat odda Ci to w postaci dziesięciny. Jak się ona objawi? Mogą być to pieniądze,albo coś, czego w danej chwili najbardziej potrzebujesz.

7. Prawo przebaczenia

Chowanie w sobie żalu, czy nienawiści zatruwa nie tylko nienawidzonego, ale i nienawidzącego. Puść te emocje, niech odejdą, nie zatrzymuj ich. Sytuacja należy do przeszłości, emocje powinny odejść razem z nią.

Taniec na Tęczy – medytacja z wprowadzeniem

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię