10 sposobów na budowanie szczęścia

1. Zainwestuj w rodzinę oraz swoich znajomych – nikt tak bardzo nie sprawia radości jak własna rodzina lub przyjaciele. Dzięki ich posiadaniu czujemy się bezpieczni oraz wiemy, że w trudnych momentach mamy na kogo liczyć.

2. Dołącz do jakiejś grupy – niezależnie czy to będzie oficjalny klub spotkań, czy grupa osób która chce się ze sobą spotykać. Podczas takich sesji odczuwa się wiele przyjemnych rzeczy, które wpływają na szczęście.

3. Bądź aktywny fizycznie oraz psychicznie – raz na jakiś czas staraj się pospacerować lub wykonać jakąś aktywność z własnym ciałem. Jeśli chodzi o aktywność psychiczną świetnie sprawdzają się książki lub krzyżówki.

 

4. Aktywnie uczestnicz w swojej religii – dzięki religii mamy prawo czuć, że podążamy właściwą ścieżką, będzie to podświadome szczęście.

5. Ćwicz – jest to lepsza wersja podpunktu 3. Dobrze jak raz na ustalony termin porządnie zmęczysz organizm. Dzięki temu wyprodukuję on endorfiny.

6. Działaj starannie i dokładnie – porządne załatwiane danych spraw pozwoli Ci na odczucie, że jest się dobrym w tym co się robi.

7. Bądź chojny – dawaj z siebie wszystko, co masz, by uszczęśliwić innych. To sprawi, że będziemy sami odczuwać szczęście.

8. Sprawdź swoje zdrowie – regularne badania są ważnym aspektem szczęścia. Dzięki informacji, że wszystko z nami w porządku zachowamy wewnętrzny spokój.

9. Doświadczaj piękna natury – badania pokazują, że dużo lepiej wpłynie na nas chodzenie po lesie zamiast w mieście. Takie zachowanie pozwala nam się wyciszyć oraz uzyskać szczęście.

10. Zawieraj przyjaźnie w pracy – jest to bardzo pozytywne uczucie wiedząc że gdy w niej będziesz spotkasz przyjaciół.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię