6 sposobów na śmierdzące stopy

Eliminacja bakterii powodujących pot i nieprzyjemny zapach to wszystko, czego potrzeba, aby zwalczyć cuchnące stopy.

Wiele osób zakłada, że ​​to pot jest przyczyną śmierdzących stóp, ale w rzeczywistości to bakterie, które rozwijają się w spoconych środowiskach, powodują, że stopy zaczynają śmierdzieć. Bakterie żywiąc się potem wydzielają śmierdzący gaz. Dlatego najlepszym sposobem na wyeliminowanie zapachu stóp jest wyeliminowanie potu, który z kolei wyeliminuje bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Moczenie stóp w roztworach zabijających bakterie to wspaniały sposób na zapewnienie im świeżości.

Poniżej lista najsilniejszych środków wchłaniających smród stóp.

1. Słona woda

Sól w naturalny sposób odprowadza wilgoć, co oznacza, że ​​po jej zastosowaniu bakterie będą miały mniejsze szanse na rozwój. Po prostu rozpuść około filiżanki soli kuchennej lub soli Epsom w dużej misce z ciepłą wodą i mocz stopy przez około 20 minut. Powtarzaj codziennie do dwóch tygodni, a twoje stopy będą pachniały świeżością.

2. Ocet jabłkowy

Organiczny ocet jabłkowy nie tylko działa jako naturalny środek dezynfekujący, ale ma również działanie wysuszające, które może pomóc wyeliminować bakterie na stopach. Wymieszaj jedną część octu z dwiema częściami wody w dużej misce i mocz stopy przez 20 minut. Powtarzaj tę czynność codziennie przez tydzień.

3. Czarna herbata

Czarna herbata działa jak naturalny antybiotyk i zmniejsza rozmiar porów i gruczołów. Mocz stopy przez około 30 minut w naparze z czarnej herbaty. Powtarzaj codziennie przez okres do jednego tygodnia.

4. Szałwia i rozmaryn

Nie tylko szałwia i rozmaryn działają ściągająco co pomaga zmniejszyć wielkość gruczołów potowych na stopach, Oba mają naturalne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Możesz umieścić kilka kropli olejków eterycznych z szałwii i rozmarynu w misce z ciepłą wodą i moczyć stopy przez 30 minut dziennie, Również możesz ugotować jedną łyżeczkę suszonej szałwii i jedną łyżeczkę suszonego rozmarynu w wodzie i w tym roztworze moczyć stopy przez 30 minut.

5. Soda oczyszczona i woda cytrynowa

Soda oczyszczona jest naturalnym środkiem zabijającym zapachy. a cytryna działa ściągająco, pomagając zmniejszyć wielkość porów. Najlepszy efekt uzyskasz rozpuszczając 1/4 szklanki sody oczyszczonej w misce z ciepłą wodą i dodając sok z jednej lub dwóch cytryn. Mocz przez 20 minut dziennie przez maksymalnie tydzień.

 

6. Olejek lawendowy

Olejek lawendowy nie tylko świetnie pachnie, ale ma właściwości antybakteryjne. Umieść kilka kropli olejku w misce z ciepłą wodą i zanurz stopy w roztworze na około 20 minut. Rób to codziennie przez maksymalnie dwa tygodnie.

Pamiętaj, aby dokładnie osuszyć stopy po każdej kąpieli, aby powstrzymać wilgoć, pot i bakterie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię