Stany, które opuściło najwięcej ludzi w 2022 roku

Firma świadcząca usługi przeprowadzkowe United Van Lines, przeprowadziła coroczne badania, które stany opuściło najwięcej ludzi, na podstawie wewnętrznych danych.

Z których Stanów uciekło najwięcej Amerykanów? Oto pierwsza dziesiątka 2022 roku:

10. Nebraska

Prawie 56% osób mieszkających w Nebrasce zdecydowało się na przeprowadzkę w inne miejsce.

9. Kansas

Pomimo tego, że w tym stanie koszt życie jest prawie 8% tańszy niż średnia krajowa mieszkańcy nadal decydowali się na jego opuszczenie. Tak jak w przypadku Nebraski prawie 56% zameldowanych zmieniło stan zamieszkania.

 

8. Luizjana

Luizjana straciła 57% mieszkańców, ale wysoki procent Amerykanów, bo aż 44%,  z innych stanów stwierdził, że warto dać Luizjanie szansę.

7. Michigan

Z roku na rok Michigan ma coraz mniej do zaoferowania. Mieszkańcy Michigan lubią Kalifornię, Florydę i Teksas. To między innymi do tych trzech stanów, 58% mieszkających w Michigan przeprowadziło się. 40% z innych stanów wprowadziło się do Michigan.

6. Massachusetts

Kolejny stan, z którego ludność ucieka to Massachusetts. Wysokie koszty życia  i podatki spowodowały, że aż 59% znalazło innych stan do zamieszkania.

5. Kalifornia

Mieszkańcy z Michigan przeprowadzają się do Kalifornii, a Kalifornijczycy do innych stanów. Prawie 60% mieszkańców wybrało stany takie jak Utah i Wyoming, w których koszty życia i podatki są dużo niższe.

4. Connecticut

61% procent zameldowanych stwierdziło, że 2022 rok był dobrym na przeprowadzkę. Jak podają inne statystyki Connecticut traci mieszkańców już od wielu lat.

3. New York

Aż 63% ludności stwierdziło, że nie warto jest mieszkać w Nowym Jorku. Tylko 37% ludności stwierdziło, że warto i przeprowadziło się do NY w 2022 roku. Koszty życia w NY są o ponad 10% wyższe niż średnia krajowa.

2. Illinois

Koszty życia w Illinois są tylko o pół procenta wyższe niż średnia krajowa, ale 67% rezydentów stwierdziło, że nie warto już dłużej czekać z przeprowadzką i opuściło ten stan.

1. New Jersey

71% wyprowadziło się z tego stanu w tym roku. Tylko 30% wprowadziło się. Koszty życia w NJ są wyższe nawet od tych w NY.

ZJ

Chcesz porozmawiać ze zmarłym? Sztuczna inteligencja pomoże

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię