Taping twarzy – najskuteczniejszy nieinwazyjny zabieg przeciwzmarszczkowy?

Od pewnego czasu w socialmediach popularnych gwiazd i influenserek można zaobserwować, że rosnącą popularnością cieszy się nowy zabieg kosmetyczny – taping twarzy.

Panie, które chcą zadbać o swoją skórę pod kontem działania przeciwzmarszczkowego coraz częściej wybierają ten zabieg, ponieważ jest to skuteczna i nieinwazyjna metoda. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się jędrna i napięta.

 

Na czym polega zabieg?

Taping twarzy możemy znaleźć również pod takimi nazwami jak taping estetyczny i facetaping. Zabieg polega, jak sama nazwa wskazuje (ang. tape – taśma), na naklejeniu na twarz specjalnych taśm do kinesiotapingu. Metoda ta swoje korzenie w rehabilitacji, kiedy to fizjoterapeuci używają tego rodzaju plastrów kinezjologicznych, aby pozbyć się napięcia mięśniowego u swoich pacjentów. Metoda ta przynosiła oczekiwane efekty bardzo szybko, stąd spróbowano zastosować ją też w innej dziedzinie i właśnie ta próba okazała się strzałem w dziesiątkę. Trudno obecnie znaleźć gabinet kosmetyczny, który nie ma w swojej ofercie tego zabiegu, ponieważ wiele kobiet korzysta z jego dobrodziejstwa. Najczęściej jest on połączony z masażem modelującym (np. Kobido lub transbukkalnym). Taping twarzy jest uzupełnieniem masażu, ponieważ pomaga podtrzymać efekty otrzymane przez masaż.

Działanie

Jest to zabieg, który przede wszystkim ma przywrócić skórze elastyczność. Regularne stosowanie go na twarzy i na szyi pomaga także zwiększyć przepływ krwi i limfy. Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć wygładzenie skóry. Wykonanie serii zabiegów pozwala spłycić zmarszczki, a także poprawić owal twarzy i pozbyć się przebarwień. Dodatkowo opuchnięcia i obrzęki są wyraźnie zredukowane, więc skóra staje się promienna i sprężysta.

Taping możemy ukierunkować też na konkretne problemy ze skórą:

  • Taping na zmarszczki – ten zabieg pozwala pozbyć się przede wszystkim zmarszczek mimicznych, które pojawiają się na naszej skórze z wiekiem. Zmniejszone napięcie mięśniowe utrudnia przepływ krwi i limfy. Zastosowanie plastrów unosi skórę i ją wygładza.
  • Taping na opuchliznę twarzy – jeśli na naszej twarzy widać, że organizm zdecydowanie zmagazynował zbyt duże ilości wody, limfy lub krwi to zastosowanie tapingu może okazać się zbawienne. Naklejenie taśm pomaga uregulować transport wody i limfy, a w efekcie zwiększa się przestrzeń między skórą a tkanką podskórną, co prowadzi do redukcji opuchlizny.
  • Taping na drugi podbródek –drugi podbródek to niestety „urok” wielu z nas. Nie zawsze jest on związany z nadwagą, czasami jest on po prostu anatomiczną budową tej okolicy i pozbycie się go jest możliwe, ale bardzo pracochłonne. Wiek w tym przypadku również nie jest naszym sprzymierzeńcem. Jeśli zależy nam na czasie, to swoje starania w kwestii niwelacji drugiego podbródka, możemy wesprzeć zabiegiem facetapingu. Seria zabiegów zadziała jak lifting i uniesie skórę.
  • Taping na opadające kąciki ust– ta przypadłość nie tylko sprawia, że same ze sobą czujemy się gorzej, ale też jesteśmy inaczej postrzegane przez społeczeństwo. Wiele z nas może zostać ocenione jako smutne, niesympatyczne, a przecież to tylko problem natury estetycznej, a nie personalnej. W tej sytuacji i tutaj przychodzi nam z pomocą taping twarzy. Pomoże on unieść wiotczejące policzki i unieść opadające kąciki ust.

 

W domu czy do kosmetyczki?

Zabieg ten nie wymaga użycia drogiego sprzętu, a także nie jest zbyt skomplikowany. Pozory mogą jednak mylić, ponieważ odpowiednie ułożenie taśmy jest szczególnie istotne. Najbezpieczniej jest oddać się w ręce specjalisty. Taśmy tego typu są łatwo dostępne i można stosować je samodzielnie w domu, co czasami robią pacjenci podczas rehabilitacji, trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że są oni przeszkoleni przez specjalistów, którzy dokładnie wytłumaczyli im zasady stosowania tego produktu. Taśmy do kinesjotapingu mogą wyrządzić wiele szkód w rękach laika, tzn. uwypuklić zmarszczki i zwiększyć obrzęk.
Jeśli zależy nam jednak bardzo na wykonywaniu takiego zabiegu w domu, to warto wybrać się na jakieś szkolenie, Można wybrać formę online lub stacjonarną. Pieniądze wydane na szkolenie szybko się wrócą, ponieważ nieumiejętne zastosowanie taśm mogłoby przynieść spustoszenie na twarzy. Odpowiednie ułożenie taśm odgrywa kluczową rolę w ich działaniu.

Wybór taśmy

Na rynku dostępnych jest wiele taśm do kinesiotapingu, jednak do tapingu twarzy używa się standardowych rozmiarów. Przed użyciem taśm trzeba się koniecznie upewnić, czy zostały one przetestowane dermatologicznie i czy są hipoalergiczne. Delikatna skóra na twarzy i szyi wymaga odpowiedniego traktowania. Przed zakupem najlepiej poczytać w Internecie fora dla osób, które wykonują takie zabiegi i skorzystać z ich doświadczenia i poleceń.

Częstotliwość stosowania

Profesjonalnie przyklejone taśmy są w stanie utrzymać się nawet do pięciu dni. Nie musimy oczywiście nosić ich przez ten czas, ale jeśli korzystamy z zabiegu u kosmetyczki to warto maksymalnie przedłużyć czas noszenia taśm, żeby nie marnować bez potrzeby pieniędzy. Minimalny czas noszenia taśm to 4 godziny. Zabieg wykonywany w domowym zaciszu można wykonać na noc. Taka forma także jest skuteczna. Kiedy tylko mamy czas i możliwości nie musimy obawiać się stosowania zabiegu codziennie. Jeśli jednak specjalista zaleci inaczej, to stosujemy się do jego porady.

Decydując się na wykonanie takiego zabiegu trzeba liczyć się z tym, że dopiero cała seria będzie w stanie przynieść satysfakcjonujące nas efekty. Oczywiście tańszym i na pewno wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup taśm i wykonywanie zabiegu w zaciszu domowym, jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, czy będziemy w stanie go prawidłowo wykonywać.

 

Przeciwwskazania

Zbieg jest raczej bezpieczny i nieinwazyjny, ale mimo to można wyróżnić kilka przeciwwskazań: uczulenie na klej, rany, blizny, stany zapalne skóry, infekcje, podrażnienia i zakrzepicę żył. Nadmienić należy jednak fakt, że jest to nowy zabieg i nie zbadano do tej pory jego działania u osób z chorobami nowotworowymi.

Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań w stosowaniu zabiegu to warto sprawdzić jego właściwości. Może okazać się, że tak prosty zabieg będzie remedium na nasze długoletnie problemy. Przez wykonaniem zabiegu w domu warto wybrać się chociaż raz do specjalisty, żeby zobaczyć, jakiego efektu powinniśmy się spodziewać po zabiegu i dzięki temu sprawdzić, czy został on przez nas przeprowadzony w pełni prawidłowo.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię