Te drinki królują na „domówkach”. Musisz je koniecznie wypróbować!

Niektórzy piją wódkę ze świeżym sokiem z owoców, dla innych dobry drink to połączenie różnych alkoholi. Drinki mogą zawierać w sobie przeróżne dodatki.

Oto lista najbardziej popularnych drinków, które można przyrządzić samemu.

1. Cosmopolitan

Cosmopolitan jest najpopularniejszym drinkiem, zwłaszcza wśród kobiet. Ten słodko-kwaśny napój, składa się z wódki cytrynowej, likieru Cointreau, soku żurawinowego i soku z limonki.

 

 

2. Gin z tonikiem

Gin z tonikiem to drugi co do popularności drink. Gin jako pierwszy wyprodukował Lukas Bols, w Holandii. Aby wydobyć najlepszy smak zarówno gin jak i tonik powinny być mocno schłodzone.

3. Vesper albo Vesper martini

Vesper albo Vesper martini to drink spopularyzowany przez Jamesa Bonda, na który Ian Fleming podał dokładny przepis w powieści „Casino Royale”. Przygotowanie jest banalnie proste: trzy części ginu, jedna część wódki, pół części likieru lillet. Drink ten należy wstrząsnąć z lodem (nie mieszać), udekorować spiralką z cytrynowej skórki.

4. Krwawa Mary

Krwawa Mary to drink, który składa się z wódki, soku pomidorowego, sosu Worcestershire, pieprzu oraz odrobiny Tabasco. Legenda głosi, że drink ten swoją nazwę i powstanie zawdzięcza krwawym rządom jednej z królowych angielskich.

5. Moscow Mule

Drink Moscow Mule idealnie nadaje się na upalne dni. Podawany jest w metalowych kubeczkach. Jego powstanie datowane jest na rok 1941. Według legendy powstał w jednym z barów w USA, gdzie chciano pozbyć się nadmiaru piwa imbirowego. Składa się z wódki, piwa imbirowego , kruszonego lodu i limonki.

6. Manhattan

Manhattan to drink, który składa się z whisky, słodkiego Vermouthu, kropelki Angostura bitters. Wskazane jest, aby drinka wlać do wcześniej schłodzonej szklanki.

7. Daiquiri

Popularne są również drinki na bazie rumu, jak np. Daiquiri. Ma on słodko-kwaśny smak, a jego wielkim zwolennikiem był Ernest Hemingway. Składa się on z białego rumu, soku z limonki, lodu i syropu cukrowego.

8. Pina Colada

Pina Colada to bardzo popularny drink, który bardzo łatwo można wykonać w warunkach domowych. Drink ten został stworzony w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, przez trzech barmanów w Portoryko. Składa się on z rumu, purre z kokosa, soku z ananasa i z limonki.

9. Mohito

Mohito to drink polecany na upalne gorące lato. Składa się on z limonki, białego rumu, brązowego cukru, kilku listków mięty i wody gazowanej. Jest to drink, który powstał w jednym z kubańskich barów.

10. Long Island

Long Island Ice Tea to koktajl, który jest mieszaniną kilku różnych alkoholi. Są to gin, wódka, tequila, rum i triple sec. Dobrze jest podawać go w wysokiej szklance. Jego kolor po dobrym rozmieszaniu, przypomina mrożona herbatę, stąd nazwa.

Przepis na tradycyjną porterówkę

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię