Ważne informacje dla posiadaczy Medicare!

Stało się! Coroczny okres zapisowy (AEP) właśnie się rozpoczął i potrwa do 7 grudnia 2023 roku.

Jest to ważny czas, w którym każdy beneficjent Medicare może dostosować swoje plany uzupełniające do zmieniających się potrzeb na kolejny rok kalendarzowy. W tym artykule omówimy, jak przygotować się do spotkania z agentem specializującym się w planach Medicare oraz jak znaleźć odpowiedniego agenta.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że osoby posiadające Medicare są obecnie zalewane informacjami dotyczącymi nowych ofert ubezpieczeniowych na rok 2024. Skrzynki pocztowe i skrzynki e-mailowe dosłownie pękają od informacji w szwach. Wszystkie te oferty wydają się interesujące i przyciągają uwagę, ale reklamy często nie przedstawiają wszystkich szczegółów dokładnie. Prezentują jedynie ogólny zarys i skupiają się na pewnych szczegółach wyróżniających dany plan.

Najważniejsze pytania, które sobie zadajemy, to:

  1. Jaki plan uzupełniający do Medicare wybrać?
  2. Jak sprawdzić, czy nasz obecny plan uzupełniający do Medicare nadal będzie odpowiedni w przyszłym roku?
  3. Czy istnieją inne opcje i rozwiązania?
  4. Czy są lepsze lub gorsze plany?
  5. Czy warto dokonać zmian w doborze planu uzupełniającego do Medicare?

Rozwiązaniem tych pytań może być spotkanie z agentem specjalizującym się w ubezpieczeniach zdrowotnych i Medicare.

 

Aby wybrać odpowiedniego agenta, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

Po pierwsze, nie wszyscy agenci ubezpieczeniowi są tacy sami. Podobnie jak w innych branżach, istnieją specjaliści w różnych dziedzinach. Branża ubezpieczeniowa jest rozległa, i nie każdy agent jest ekspertem w ubezpieczeniach zdrowotnych. Warto znaleźć agenta specjalizującego się w ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie planach uzupełniających do Medicare, ponieważ ta dziedzina ubezpieczeń podlega bardzo dynamicznym zmianom non stop.

Po drugie, oferowanie planów uzupełniających do Medicare wymaga specjalnych szkoleń, licencji i certyfikatów. Nie każdy agent ubezpieczeniowy posiada te kwalifikacje. Upewnijmy się, że wybrany agent ma aktualną licencję AHIP, która umożliwia mu oferowanie planów Medicare Part D (PDP) i Medicare Advantage (MA). Dodatkowo, agent powinien regularnie uczestniczyć w szkoleniach dotyczących tych produktów z firmami, które chce reprezentować.

Po trzecie, poszukajmy agenta, który oferuje produkty kilku różnych firm na danym rynku. Agenci, którzy reprezentują tylko jedną firmę, nie mogą być obiektywni i nie zawsze będą w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszych potrzeb. Każda firma ubezpieczeniowa ma specyficzną grupę klientów, i nie istnieje jedno najlepsze rozwiązanie pasujące do wszystkich.

Po czwarte, agent powinien mieć kontrakty z różnymi firmami ubezpieczeniowymi, a nie tylko jedną. To zapewnia obiektywność i możliwość dostosowania planu do potrzeb klienta.

Po piąte, poszukajmy agenta, który jest dostępny przez dla nas przez cały rok, a nie tylko w okresie Corocznego Okresu Zapisowego. To zapewni nam kontynuację wsparcia w razie potrzeby.

Podczas spotkania z agentem, warto mieć przy sobie listę leków, które regularnie zażywamy, aby agent mógł pomóc nam wybrać plan zniżkowy na leki na receptę (Medicare Part D), który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Nie zapomnijmy też nowej karty Medicare (z jedenoznakowym numerem beneficjenta), ponieważ stare karty z numerem ubezpieczenia społecznego nie są już akceptowane od roku 2021. Dokumenty tożsamości i forma płatności (numer konta czekowego) również będą potrzebne.

Warto pamiętać, że celem agenta powinno być nie tylko sprzedanie polisy, ale także pomoc klientowi w korzystaniu z wybranego ubezpieczenia. Dlatego wybór odpowiedniego agenta i planu do Medicare ma kluczowe znaczenie.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię