Witaminy i minerały zbawieniem dla skóry

Skóra to największy narząd ludzkiego organizmu i najbardziej narażony na urazy, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. Oparzenia, obtarcia, skaleczenia i poważne rany, a także infekcje, pozostawiają blizny i ślady.

Z pomocą przychodzą tu niektóre witaminy i minerały. Terapia z ich udziałem potrafi być tak skuteczna, że usuwa lub zmniejsza nawet głębokie zmiany potrądzikowe.  Te szpecące znamiona są bardzo trudne do usunięcia i stanowią dowód walki, jaką prowadziła skóra z bakteryjną infekcją.

 

Badania dowiodły, że witaminy C i A  oraz cynk mogą wspierać proces zdrowienia skóry, a nawet przyczynić się do znaczącego zmniejszenia blizn.

Witamina C  doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery np. w walce z zaskórnikami, krostami, grudkami czy nadprodukcją sebum.

Z kolei rozpuszczalna w tłuszczach witamina A to silny przeciwutleniacz, który zapobiega uszkodzeniom komórek wywołanym przez wolne rodniki. Dodatkowo zmniejsza stan zapalny skóry.

Cynk to cenny pierwiastek, bardzo ważny dla skóry, włosów i paznokci.  Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu idealnie sprawdza się w zmniejszaniu zaczerwienienia i obrzęku skóry. Cynk wykorzystywany jest do skutecznej walki z trądzikiem.

 

Trądzik młodzieńczy to poważna choroba skóry i jak każde bakteryjne zakażenie, wymaga interwencji lekarskiej i przeprowadzenia prawidłowej terapii. Jednak można pomoc organizmowi w tych zmaganiach, dbając jednocześnie o to, żeby skutki minionej choroby były jak najmniej widoczne.

MT

Posłuchaj podcastów:

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię