10 najlepszych filmów rodzinnych na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, kiedy możemy spędzić czas z rodziną i bliskimi. Warto więc wybrać odpowiedni film, który wprowadzi nas w świąteczny nastrój i sprawi, że ten czas będzie jeszcze bardziej magiczny.

W tym artykule przedstawimy dziesięć filmów, które idealnie nadają się na Boże Narodzenie. Obejrzenie tych produkcji sprawi, że poczujemy się jak w bajce i z pewnością uśmiechniemy się na widok cudownych historii, które przedstawiają. Znajdziecie tu zarówno klasyki, jak i nowsze produkcje, ale wszystkie one mają w sobie coś magicznego i świątecznego.

1. „Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku” (2002)

Które dziecko nie lubi Kubusia Puchatka? Większość młodych ludzi uważa go za ujmującego, ale cieszy się też dużą sympatią starszych. Film, który ma zdolność do jednoczesnego wzruszenia i rozbawiania do łez. Po raz kolejny Stumilowy Las jest scenerią dla opowieści Kubusia Puchatka i jego najlepszych przyjaciół. Bardzo dobra propozycja na film familijny.

2.”Artur ratuje gwiazdkę” (2011)

Artur, główny bohater, musi dostarczyć zaniedbany prezent młodej dziewczynie i uratować kolejne święta! Święty Mikołaj od dawna jest na emeryturze, a jego obowiązkami zajmują się synowie Steve i Arthur. Czy główny bohater będzie w stanie nauczyć się na swoich błędach i zachować rodzinne święta w domu młodej dziewczyny? Zostały mu tylko dwie godziny, aby dostarczyć świąteczny prezent!

3. „Opowieść Wigilijna Myszki Miki” (1983)

Wzruszająca opowieść świąteczna, która pozostawia w widzach niezatarte wrażenie. Większość rodziców ma zapewne wspomnienia z nią związane z czasów, gdy sami byli dziećmi lub nastolatkami. Ekipa Walta Disneya wywiązała się z zadania w sposób godny podziwu. Klasyczne bajki Disneya „miały to coś”, jakkolwiek kwaśno to brzmi.

4. „Kraina Lodu” (2013)

Uważam, że zwrot „mam to mooooooc” jest tu wystarczający. Po raz kolejny nie będziemy pewni, czy w te święta śnieg uświetni nas swoją obecnością. Nie zabraknie jednak śniegu gdy obejrzymy Krainę Lodu.

5. „Pada Shrek” (2007)

Nasz ulubiony zrzędliwy ogr ze złotym sercem pojawia się teraz w świątecznym wydaniu. Shrek, który lubi rozmowy, marzy o tym, by w ciszy i spokoju spędzić święta. To zupełnie nie ma sensu. Ogromna dawka śmiechu, a także łzy.

6. „Czekając na cud” (Noel) (2009)

W filmie opowiedziana jest historia pięciu bohaterów, którzy liczą na to, że w ich beznadziejnym życiu zdarzy się cud. Młoda dziewczyna, która właśnie zakończyła toksyczny związek, kobieta, która nie radzi sobie z samotnością po rozwodzie, dziwny mężczyzna, młody Francuz, który zatraca się w myślach o swoim przyjemnym dzieciństwie. W Wigilię w Nowym Jorku ich drogi się krzyżują, ale czy odnajdą radość i spokój?

7. „Święta Last Minute”(Christmas with the Kranks) (2004)

Para Kranków poświęca całą swoją uwagę na planowanie wycieczki na Karaiby, aby uniknąć świątecznego chaosu. Jednak nie wszyscy ich krewni to zaaprobują. Seans, który z pewnością wywoła śmiech i dobrą zabawę.

8. „Opowieść wigilijna” (2009)

Animowana wersja „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, prawdopodobnie najbardziej znanej opowieści świątecznej w historii. Film zapewnia mnóstwo emocji, ale też uczy nas, co jest najważniejsze w okresie świątecznym i w życiu w ogóle. Fantastyczny pomysł na rodzinny film świąteczny.

9. „Święty Mikołaj” (1994)

Świetna komedia rodzinna o tematyce świątecznej. Scott Calvin, główny bohater, zostaje zmuszony do podjęcia obowiązków Świętego Mikołaja z powodu nieprzewidzianego zbiegu okoliczności, który sprawia, że chwilowo nie może tego robić. Czy uda mu się osiągnąć swój cel i zrealizować aspiracje tysięcy dzieci na całym świecie? Fantastyczna komedia z zaskakującymi zwrotami akcji, zabawnymi żartami i serdecznymi uczuciami. Bez wątpienia sprawdzi się na świąteczny, rodzinny wieczór filmowy!

10. „Family Man” (2000)

Bezsprzecznie mój ulubiony film świąteczny. Pomysł zamiany ról był już mocno wykorzystywany w świecie kinowym. W Family Man obserwujemy człowieka, który wydaje się być zadowolony. Incydent, który wydaje się rujnować jego życie, odkrywa, czym jest prawdziwa radość oraz szczęście. Godny polecenia, szczególnie dla osób poszukujących szczęścia.

ZSS

Filmy na podstawie książek – te adaptacje warto obejrzeć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię