10 najlepszych filmów świątecznych – ranking

Wspólne oglądanie zabawnych, świątecznych, rodzinnych filmów to jeden z najlepszych sposobów na wspólne spędzenie czasu wolnego z bliskimi.

Oto 10 filmów o Bożym Narodzeniu dla dzieci i dorosłych dorosłych, które pomogą Ci stworzyć świąteczny nastrój.

1. „Kevin sam w dom” (Home Alone”)

– bez tego filmu, kolejne już pokolenie, nie wyobraża sobie świat. Film jest komedią, która przedstawia historię małego Kevina, który przez nieporozumienie został sam w domu i wpadł w tarapaty.

2. „To właśnie miłość” (Love Actually)

– jest to romantyczna komedia, której fabuła rozgrywa się w Londynie pomiędzy ludźmi o różnych światopoglądach i rolach społecznych. Film śmieszy i wzrusza, gdyż opowiada o miłości w wielu jej odsłonach i wymiarach. Historia w sam raz na święta, tym bardziej, że w jedną z głównych ról wcielił się Hugh Grant.

3. „Grinch: Świąt nie będzie” ( How the Grinch Stole Christmas)

– komedia z aktorskim popisem Jima Carey. Tytułowy Grinch usiłuje odebrać ludziom Święta Bożego Narodzenia.

4. „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju” (Christmas Vacation)

– klasyk z udziałem Chevy Chasea opowiada pogmatwaną historię rodziny Griswoldów. Głowa rodziny – Clark, boryka się z problemem świątecznej dekoracji domu i chmarą niezapowiedzianych gości.

5. „Holiday”

– to opowieść o poszukiwaniu miłości. Pochodzące z różnych światów, zranione kobiety, Iris i Amanda, zamieniają się miejscami na okres świąt. W nowym otoczeniu znajdują spokój i miłość.

6. „Czarne święta” (Black Christmas)

– to coś dla lubiących się bać. Na oczach Billego, matka dokonuj morderstwa ojca, po czym więzi go przez lata na strychu. Kiedy dorosły Billy ucieka z pułapki mści się na matce i jej nowej rodzinie.

7. „Cztery Gwiazdki”(Four Christmases)

– młode małżeństwo usiłuje odwiedzić w czasie świąt, rozwiedzionych rodziców i ich nowych partnerów. Zadanie wydaje się nie do wykonania.

8. „Miasteczko Halloween”(The Nightmare Before Christmas)

– to animowany film Tima Burtona. Jack Skelleton to potwór, który przez przypadek trafia do wesołego Miasteczka Bożonarodzeniowego i wpada na pomysł, aby Boże Narodzenie zorganizowały postaci związane z Halloween.

9. „Zły Mikołaj” (Bad Santa)

– to historia oszusta, który przebiera się za Świętego Mikołaja, aby okradać niewinnych ludzi. Trwa to do czasu, aż Willie spotka dziecko, dzięki zmienia swoje życie na lepsze.

10. „Czekając na cud” (Noel)

– losy piątki znudzonych życiem i samotnych bohaterów przecinają się w Nowym Jorku w sam środek wieczoru wigilijnego.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię