10 suplementów, po które powinien sięgnąć każdy mężczyzna

Niezdrowy styl życia, dieta uboga w warzywa i owoce, alkohol, stres oraz mało ruchu sprawiają, że organizm zaczyna źle funkcjonować i zaczynamy coraz częściej chorować.

Jest jednak na to naturalne lekarstwo – suplementy. W zależności od wieku i stanu zdrowia witaminy i minerały pomagają zwalczyć choroby oraz poprawić funkcjonowanie całego organizmu.

Cynk – ten minerał jest niezbędny do produkcji testosteronu. Mężczyźni z wyższym poziomem cynku w organizmie mają większy popęd seksualny. Dzienna dawka – 11 mg. Cynk znajduje się w ostrygach, podrobach, jajach, nabiale i warzywach strączkowych.

Witamina B12 – niski poziom witaminy B12 prowadzi do zaburzeń erekcji. Witamina B jest wykorzystywana przez wszystkie układy organizmu, zwłaszcza w metabolizmie komórek i produkcji krwi. Dobrymi źródłami witaminy B12 są wołowina, wieprzowina, kurczak, podroby, sery żółte, mleko.

 

L-arginina – przekształca się w tlenek azotu (NO), naturalnie występujący gaz, który powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych i ułatwia przepływ krwi. L-arginina znajduje się w piersiach kurczaka i indyka, nasionach słonecznika, orzechach włoskich i soczewicy.

Witamina D – witamina słońca. Jej niedobór prowadzi do ciężkich zaburzeń erekcji. Witamina D również zapobiega nadmiernemu odkładaniu się kwasu litocholowego, który ma właściwość rakotwórcze.

Witamina C – jest związana z wyższą liczbą plemników. Można ją naturalnie uzyskać jedząc truskawki, maliny, jagody, pomarańcze, które są antocyjanami utrzymującymi drożność tętnic, poprawiając krążenie i jakość erekcji.

Olej lniany – Greccy naukowcy odkryli, że mężczyźni w średnim wieku, którzy spożywali olej lniany, widzieli mieli dużo zdrowsze ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi może powodować uszkodzenia tętnice i choroby serca.

Cholina – wyzwala produkcję tlenku azotu (NO), który rozluźnia tętnice i poprawia przepływ krwi. Cholina ma wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego, serca, pracy mózgu i mięśni. Ponadto cholina spala tłuszcz. Produkty w nią bogate to jajka, podroby, orzechy, ryby i nasiona strączkowe.

 

Magnez – właściwy poziom magnezu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi oraz zdrowe mięśnie i kości. Magnez również pomaga organizmowi regulować równowagę wapniową.

Selen – znajdujący się w orzechach brazylijskich, wątrobie i ostrygach, jest minerałem śladowym, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu hormonalnym. Selen poprawia ruchliwość plemników i płodność, chroni komórki przed nowotworami, podnosi odporność organizmu, reguluje syntezę hormonów tarczycy i wiąże ciężkie metale.

Kapsaicyna – poprawia ukrwienie, zwiększa poziom testoseronu i libido. Kapsaicyna naturalnie zwiększa rozmiar narządów rodnych, jednocześnie zmniejszając tłuszcz brzuszny.

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię