Chciał uciec z więzienia. Udawał własną córkę (WIDEO)

Historia rodem z filmu „Kiler-ów 2-óch” Juliusza Machulskiego. Clauvino da Silva, przywódca jednego z brazylijskich gangów, usiłował zbiec z więzienia przebrany za własną córkę.

19-latka odwiedziła ojca w zakładzie karnym w minioną sobotę.

Plan był dziecinnie prosty. Córka miała pozostać na terenie więzienia w Rio de Janeiro a ojciec – przebrany za nastolatkę – wydostać się na wolność.

Wszystko było dokładnie przygotowane – mężczyzna założył specjalną, gumową maskę, perukę, okulary, obcisłe dżinsy, koszulkę z młodzieżowym nadrukiem i stanik. Po dwugodzinnym widzeniu miał się ulotnić. Wyjść, jak gdyby nigdy nic, główną bramą więzienia. Bezskutecznie.

Podczas próby opuszczenia zakładu karnego Clauvino da Silva został zdemaskowany. Niewiele brakowało, a służba więzienna pomyliłaby ojca z córką. Co zdradziło gangstera? Był nerwowy. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku.

Film z przebranym za nastolatkę gangsterem został upubliczniony.

Clauvino da Silva został przeniesiony do celi o zaostrzonym rygorze. Mężczyzna odsiaduje wyrok za handel narkotykami. Został skazany na 73 lata więzienia. Córka i kilka osób zaangażowanych w zorganizowanie ucieczki zostało aresztowanych.

Aktualizacja: Trzy dni po nieudanej próbie ucieczki Clauvino da Silva został znaleziony martwy w celi. Mężczyzna popełnił samobójstwo – donosi dziennik „The Rio Times”.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię