Britney Spears ma nowego kuratora

Britney Spears Allen Berezovsky/WireImage/Getty Images

Jak donoszą zagraniczne media, Jamie Spears zrezygnował z funkcji kuratora swojej córki, Britney Spears. Oznacza to że nie ma już praw do decydowania między innymi o jej leczeniu i posiadanym majątku.

Kilkanaście lat temu Britney Spears przeszła załamanie nerwowe. W 2008 roku sąd zdecydował, że piosenkarka nie może samodzielnie o sobie decydować, a jej kuratorem został Jamie Spears, ojciec artystki. Od tamtej pory pojawiło się wiele plotek, które sugerowały, że Britney jest przez niego źle traktowana.

Według oficjalnej wersji przyczyną rezygnacji Jamiego są jego problemy ze zdrowiem. Na pewno wpływ na decyzję miały również ostatnie oskarżenia o znęcanie się nad 13-letnim synem Britney.

Jamie Spears zwrócił się do sądu o wyznaczenie nowego kuratora. Sąd tymczasowo wyznaczył na to stanowisko Jodi Montgomery, właścicielkę firmy Pais Montgomery Fiduciary.

Kim jest nowa pani manager i jaka będzie jej rola?

Jodi wraz z mężem prowadzą firmę powierniczą w Kalifornii. Ich firma oferuje zarządzanie przedsiębiorstwami, współpracę ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, rozwiązywanie spornych problemów rodzinnych oraz ochronę mienia osobistego i intelektualnego.

Nowa manager jest aktywistką i wolontariuszką. Pracowała jako doradca w centrum AIDS oraz pomagała w organizacji Olimpiad Specjalnych.

Jodi i Britney nie są sobie obce. Od ponad roku Montgomery pełni rolę menadżera w sprawach zdrowotnych. Jej obowiązkiem jest komunikacja z lekarzami i terapeutami, zapewnienie gwieździe odpowiedniego leczenia oraz leków. Zarządza ona również płatnościami i dokumentacją medyczną.

W nowej roli, Montgomery będzie również zatrudniać ochroniarzy i opiekunów gwiazdy oraz decydować kto może ją odwiedzać. W sytuacjach tego wymagających będzie mogła złożyć pozew w sądzie o zakaz zbliżania się określonych osób do Spears.

Na stanowisku managera pozostanie do 31 stycznia 2020. W zależności od stanu zdrowia ojca gwiazdy rodzina podejmie decyzję czy przywrócić na to stanowisko Jamiego czy przedłużyć kontrakt Jodi.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię