💦KIEDY ZALEWA NAM BASEMENT. CO ROBIC?💦

0
224
Czas czytania około 2 minut

💦KIEDY ZALEWA NAM BASEMENT. CO ROBIC?💦

🌧1.Nie wchodź do zalanej części tylko najpierw zadzwoń do elektryka i firmy zajmującej się usuwaniem szkód po powodziach (tzw. restoration companies). Wyłącz w domu prąd gdyż jest zagrożenie śmiertelnego porażenia.

🌧2. Po odłączeniu elektryki – usuń wodę. Jeśli zostałeś zalany masz zepsutą w piwnicy pompę (sump pump). Można kupić nową w każdym sklepie typu Home Depot, Menards czy Lowe’s. Kosztuje $100 – $400. W większych domach stosuje się 2 sump pumps. Druga jest na wypadek kiedy nie zadziała pierwsza. Czasem pompy maja baterie tzw. strzegący pies 🐶😃czyli watch dog system.

Jeśli jest powyżej 2 stóp wody basement będzie musiał być specjalnie osuszony. Czarna pleśń, która może powstać jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Wywołuje reakcje alergiczne i może doprowadzić do problemów z oddychaniem. Myjemy wszystkie ściany ciepła woda i mydłem lub chlorem i włączamy osuszacz powietrza. Sa tez specjalne środki w sklepach do mycia po zalaniu.

🌧3. Usuń nasiąknięte woda przedmioty. Nie wolno po zalaniu zostawiać wykładziny podłogowej.

🌧4. Zadzwoń do firmy ubezpieczeniowej i zgłoś szkodę. Zrób wcześniej zdjęcia.

🌧5. Zobacz czy nie przeciekają fundamenty domu. Jeśli tak można samemu kupić żywiczne wtryski lub wynająć firmę uszczelniająca ściany.

🌧6. Zalany basement to wielki kłopot dlatego po powodzi zróbmy wszystko żeby jej zapobiec na przyszłość.

#dobredomyus #floodingbasement #homerestoration #realestate

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię