Kongres 60 milionów – Miami 2020

W ubiegły weekend, po raz 10 organizacje polonijne i środowiska biznesowe spotykały się na Kongresie 60 milionów. Forum, które zgromadziło dyplomatów, biznesmenów, artystów i działaczy polonijnych odbyło się tym razem w Miami Beach na Florydzie.

Kongres 60 milionów rozpoczął swoją działalność w 2018 roku. Dwa lata temu odbyły się 3 jego edycje – Miami, Buffalo i Rzeszowie. W 2019 roku miało miejsce już 6 zjazdów – Miami, Londyn, Berlin, Buffalo, Rzeszów i Nowy Jork. Na rok bieżący zaplanowano 8. Kolejne po Miami odbędą się w Mediolanie, Berlinie, Chicago, Toronto, Rzeszowie, Nowym Jorku i Londynie.

Założyciele Kongresu wierzą, że „Kongres 60 milionów stanie się płaszczyzną międzynarodowej i międzypokoleniowej komunikacji w nowoczesnym wymiarze, przyczyniając się tym samym do integracji rozproszonej po świecie polskiej społeczności i zacieśnienia więzów, nie tylko charakterze biznesowym.”
Na pierwszym tegorocznym zjeździe Kongresu dyskutowano na temat pozycji gospodarczej Polski w świecie, sukcesach polskich przedsiębiorców i liderów, tajnikach nowej technologii oraz przyszłości medycyny.

W zjeździe w Miami wzięli udział Polacy z całego świata: Chicago, Niemiec, Australii, Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku. Wśród prelegentów znalazły się takie nazwiska jak Michał Rzeźnik -szef Biura Handlowego Chicago Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Monika Wiela – GiveBackBox™, Piotr Wilczek – Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych, Paweł Poleński – założyciel i prezes zarządu firmy Space Digital Group, Robert Jaś – przewodniczący Rady Nadzorczej Metropolitan Investment, członek zarządu Polish American Chamber of Commerce z siedzibą w Chicago i Blanka Rosenstiel – Konsul Honorowy RP w Miami oraz założycielka i prezes American Institute of Polish Culture.

Blanka Rosenstiel jest znana filantropką. Wraz z mężem przekazała ponad 100 milionów dolarów na szkoły, szpitale i różne organizacje. Jej Instytut od 1972 roku wspiera i promuje Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych. Od 48 lat American Institute of Polish Culture organizuje Międzynarodowy Bal Polonezowy, który jest główną imprezą zbierania funduszy na potrzeby Instytutu. Każdego roku inny temat bada więzi kulturowe między Polską a innymi krajami, takimi jak Hiszpania, Indie, Grecja, Japonia, Włochy, Wielka Brytania, Argentyna, Brazylia i Chiny, aby wymienić tylko kilka. Goście przybywają z całego świata, a Złoty Medal Instytutu co roku zostaje przyznany wielu godnym odbiorcom. Tegoroczny International Polonaise Ball odbył się w sobotę, 25 stycznia w Eden Rock Hotel w Miami Beach. Był wspaniałym dopełnieniem 10. edycji Kongresu 60 milionów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię