Po raz czwarty w Chicago rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina

Chopin In the City, to seria koncertów chopinowskich fundacji Sounds & Notes, którą stworzyła wszystkim nam znana jazzowa wokalistka Grażyna Auguścik.
Jak mówi organizatorka „Festiwal ma walor edukacyjny, tak niezbędny w dzisiejszych czasach. Przybliża nam osobę i muzykę wielkiego kompozytora, miejsce oraz epokę, w której żył i tworzył, a jednocześnie pokazuje nowe wartości artystyczne w dzisiejszym świecie sztuki.”

Fryderyk Chopin, często nazywanym poetą fortepianu, jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Festiwale muzyki Chopina odbywają się w Dusznikach, Gandawie, Valldemossie, Genewie i Paryżu.
Od czterech lat w Chicago możemy słuchać muzyki Chopina w zróżnicowanym stylistycznie wykonaniu – od klasyki przez jazz, world music aż po awangardę.
Chopin In the City to także prezentacja innych kompozytorów i muzyki, „Chopin jest „gospodarzem” festiwalu, a wykonawcy, którzy prezentują inny styl muzyki są jego gośćmi i w ramach ukłonu dla kompozytora włączają jego utwór w swojej interpretacji”, dodaje pani Auguścik.

Misją fundacji i zarazem festiwalu, jest tworzenie możliwości, które inspirują i łączą różnorodnych lokalnych oraz międzynarodowych innowacyjnych, światowej klasy artystów-muzyków poprzez wspólne koncerty, festiwale, warsztaty i programy edukacyjne.
Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Jak podają niektóre źródła Fryderyk Chopin urodził się 22 lutego lub 1 marca 1810. Dlatego też, już czwarty rok z rzędu Chopin In the City odbywa się w dniach 22 luty do 1 marca.

Kalendarz koncertów znajdą Państwo na stronie:

http://soundsandnotes.org/the-4th-chopin-in-the-city-festival/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię